У ЮНАЦЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ НА ВОЛИНІ – СОЛІДНЕ ПОПОВНЕННЯ КНИЖКОВОГО ФОНДУ

0

Понад 800 примірників новесеньких, які ще пахнуть фарбою, книг від найпопулярніших видавництв. Для дорослих і дітей. Зарубіжні та вітчизняні бестселери. Кохання, фантастика, детективи, казки, енциклопедії… Книжковий фонд Волинської обласної бібліотеки для юнацтва суттєво поповнився завдяки державній Програмі поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги. Про це повідомляє volynnews.com.

Відтепер любителі почитати зможуть насолодитися новими творами улюблених авторів. Бо ж, ніде правди діти, нині купувати книги – дороге задоволення, тож доволі часто книгомани відмовляють собі в цьому.

«Ми отримали 827 книжок за програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги: 317 для дорослого читання і 510 – для дитячого, – розповідає завідувачка відділу комплектування та каталогізування документів Оксана Коба. – Ми такої кількості дитячої літератури взагалі не отримували. Видавництв у цій програмі представлено аж 80. Усі вони також проходили експертний відбір в Інституті книги. Ми відбирали книжки, бо треба було визначитися з-поміж майже трьох тисяч примірників, що саме нам потрібно. У кожної бібліотеки був особистий кабінет. Я сиділа тиждень, поки те все відібрала. Відповідно, в Інституті книги дивилися запити й розподіляли літературу».

Коли книги надійшли в бібліотеку, постало питання, що їх треба показати читачам. А для того треба було залучити тих, хто направду багато читає, аби ці шанувальники книги змогли поділитися враженнями й порекомендувати ту чи ту книжку друзям, родичам.

Для цього у бібліотеці вирішили проводити засідання експертної ради читачів, до яких залучатимуть найактивніших шанувальників. Одне з таких засідань відбулося цього тижня. Експерти обирали топ-10 книжок від «Клубу сімейного дозвілля», голосуючи за улюблені твори фішками блакитного («рекомендую»), рожевого («дуже рекомендую») та жовтого («наполегливо рекомендую») кольорів. Також до уваги беруть якість книги, дизайн, поліграфію, розмір шрифту тощо.

Окрім того, кожен із читачів може зайти за QR кодом, розміщеним на форзаці, на спеціально створену Google-форму й залишити відгук про вже прочитану книгу.

Серед головних експертів – п’ятикласниця Юліана Монатік. Дівчинка зізнається: читання – її велика пристрасть.

«Я обираю книжки за такими критеріями. Спочатку дивлюся на обкладинку, люблю, коли вона тверда, тому що такі книжки комфортніше читати. Далі звертаю увагу на шрифт, бо якщо він дрібний – читати важко, – каже Юліанна. – Добре, коли шрифт середній. А ще різні книжки мають різні запахи. У крейдованих він яскравіший, а в паперових більш дерев’яний. Люблю фантастику, повісті, де багато персонажів та багато сюжетів. Поважаю енциклопедії, бо з них можна дізнатися багато цікавого. Зараз читаю дев’яту частину «Джуді Муді». У мене вдома дві полиці: на одній книжки, які вже прочитала, на іншій – які ще читатиму. То на тій, що з прочитаними книжками, уже мало місця».

Поетка Юлія Фінковська – також одна з експерток-книголюбів. Зізнається: була неабияк вражена, коли побачила, скільки книг дісталося юнацькій бібліотеці.

Книжки для себе Юля обирає за рекомендаціями друзів, за топ-20 чи топ-40 від різних видавництв, або ж узагалі за авторами, які їй були цікаві.

«У мене зазвичай є списки тих книг, що їх хотіла б почитати, – додає. – Я вже побачила, що це ефективно та є можливість більше прочитати, ніж коли це все хаотично. Сьогодні тут я знайшла все, що хотіла прочитати останнім часом. Загалом, досі багато хто думає, що до послуг бібліотек ніхто не вдається, що сюди ніхто не ходить, бо, мовляв, книжкові фонди тут – іще з радянських часів. Мені дуже хотілось би пропагувати, що це класно, це сучасно, тут багато сучасних книжок. От подивіться, скільки їх 2020 року випуску. І це дуже круто».

Одне слово, шанувальникам книги варто знати: бібліотека – це не збірня книжок, що давно відгонять нафталіном, а сучасний простір для читання та розвитку і дітей, і дорослих.

Оксана ГОЛОВІЙ

Фото Олександра ДУРМАНЕНКА

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я