У Києві 16 вересня відбудеться акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх убитих українських журналістів

0
316

Учасники акції згадають про внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики росії, яку та вела проти сусідніх країн протягом багатьох століть.

У п’ятницю, 16 вересня, в Іллінському сквері відбудеться акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх убитих українських журналістів. Подія приурочена до роковин вбивства українського журналіста.

Акцію організовує Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини ZMINA та Інститутом масової інформації.

Цього дня учасники акції, журналісти й правозахисники:

  • згадають про внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики росії, яку та вела проти сусідніх країн протягом багатьох століть;
  • згадають про українських та закордонних журналістів, яких вбили російські війська після початку повномасштабного вторгнення на територію України;
  • розкажуть про злочини та утиски проти громадянських журналістів, які окупаційна російська влада вчиняє в окупованому Криму та на інших тимчасово непідконтрольних Україні територіях. 

Учасники акції:

Лариса Денисенко – правозахисниця, адвокатка, журналістка, радіоведуча;

Тетяна Терен – виконавча директорка Українського ПЕН;

Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини Zmina;

Оксана Романюк – виконавча директорка Інституту масової інформації;

Мар’ян Кушнір – кореспондент «Радіо Свобода».

Модераторка акції:

Ольга Сніцарчук – журналістка, телеведуча, ведуча подкасту «Тут-і-тепер: Історія журналістів на війні».

Трансляцію акції можна буде переглянути на Facebook-сторінках Премії імені Георгія Ґонґадзе, Українського ПЕН, Центру прав людини ZMINA, Інституту масової інформації, видань «Детектор медіа» та «Українська правда», Львівського медіафоруму.

Організатор: Премія імені Георгія Ґонґадзе

gongadzeprize@gmail.com 

Контактна особа: Оксана Мамченкова, координаторка Премії Ґонґадзе (+380674184411)

Організаційні партнери: Український ПЕН, Центр прав людини ZMINA, Інститут масової інфомрації, Львівський Медіафорум

Інформаційний партнер: «Детектор медіа»

Премія імені Георгія Ґонґадзе – відзнака та екосистема ініціатив для незалежних журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням «Українська правда». Премія вручається раз на рік, 21 травня, в день народження Ґонґадзе.

Лауреатами Премії були Євген Малолєтка та Мстислав Чернов у тандемі (2022), Мирослава Барчук (2021), Павло Казарін (2020), Вахтанґ Кіпіані (2019).

detector.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я