У Києві відбулася презентація книги-дослідження про довічно ув’язнених

0

У Києві відбулась презентація книги-дослідження «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» — про довічно ув’язнених, до якої увійшли результати анонімного опитування засуджених.

В опитуванні, яке провела Харківська правозахисна група спільно з представниками Всеукраїнської ради церков, узяли участь близько 600 осіб, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Після рішення Європейського суду з прав людини стосовно справи «Петухов проти України» було визнано, що довічне ув’язнення означає порушення статті 3 Європейської конвенції (з прав людини — ред.), яка захищає засуджених від катування і жорстокого поводження. Наразі ніяких можливостей заміни пожиттєвого ув’язнення на пом’якшений термін немає. Це питання законодавчого врегулювання», — сказав на презентації видання директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

За його словами, справи довічно засуджених не переглядаються повторно. Також він стверджує, що більшість обвинувачених, що не визнали вини у скоєнні злочину, не мають можливості переглянути несправедливі вироки.

Протягом останніх 11 років Харківська правозахисна група привертає увагу суспільства та влади до проблеми засуджених та термінів їх покарання, зазначив Захаров.

«Більше половини засуджених є жертвами застарілого судочинства, що було укладене ще за радянських часів. Вони продовжують зазнавати несправедливості в силу того, що не існує механізму перегляду їхнього вироку», — додав Юрій Кулакевич, директор Департаменту зовнішніх зв’язків Української Церкви Християн Віри Євангельської.

Дослідження проведене експертами Харківської правозахисної групи з представниками Всеукраїнської ради церков у форматі анонімного опитування засуджених у шести установах.

Книга «Довічне ув’язнення: європейські стандарти та українська практика» опублікована за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Вона висвітлює різні аспекти довічного ув’язнення в Україні: умови утримання, відсутність правових можливостей перегляду справ, заміна довічного ув’язнення м’якішою формою покарання тощо.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я