У Києві встановлять фонтан, присвячений Григорію Сковороді

0
288

У центрі Києва встановлять скульптурну композицію фонтана, присвячену 300-річчю українського філософа Григорія Сковороди. 

Наразі вже проводять підготовчі геодезичні роботи. В основі композиції – зерно, в середину якого вмонтовані вази та амфори різного розміру. Композиція вироблена з бронзи й граніту. У висоту фонтан сягатиме майже чотири метри.

Ідея Сковороди про «філософське джерело» полягає в уявленні про божественну благодать, що розливається із зерна життя кожному однаково, неупереджено і справедливо, і не залежить від розміру посудини – людини, що її приймає. Цю концепцію поклали в основу проєкту фонтана.

Автор скульптори Михайло Рева. Роботу над композицією розпочато в 2021 році. Планується, що фонтан встановлять до кінця 2023 року.

«Григорій Сковорода – видатний філософ, добре відомий своєю творчістю далеко за межами нашої держави. Збереження і захист культурного коду України – завдання кожного. І поява «філософського джерела» нашого земляка у сучасній інтерпретації в центрі столиці як найкраще сприятиме цьому», — зауважують у благодійному фонді Дениса Парамова, що займається встановленням фонтану.

Висота композиції сягатиме майже 4 метри.

Нагадаємо, до 300-ліття Сковороди в інстаграмі тривав проєкт із щоденними постами від імені філософа.

Джерело: Телеграф дизайн

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я