Виставковий проєкт присвячений роботам Тараса Григоровича, що виконані у Казахстані.
«Юрта Незламності» та музей Шевченка презентували невеликий спільний виставковий проєкт, присвячений роботам Тараса Шевченка, виконаним під час заслання.
Після арешту 1847 року Тараса Григоровича призначили рядовим в Оренбурзький окремий корпус із забороною писати і малювати. В Орській фортеці, всупереч забороні, Шевченко таємно малював і писав вірші, які йому вдалося переховати й зберегти в чотирьох «захалявних книжечках». Поет цікавився життям казахів, що кочували в околицях фортеці, вивчав їхні пісні та легенди й малював сценки з їхнього побуту.
Навесні 1848 року Тараса Шевченка ввели як штатного художника до складу Аральської експедиції під командуванням лейтенанта Олексія Бутакова. Перебування на острові Кос-Арал було дуже продуктивним у творчості митця.
У квітні 1850 Шевченка вдруге заарештували й після піврічного ув’язнення помістили в Новопетровському береговому форті, що на півострові Мангишлак; там він перебував сім років.
Впродовж наступних двох тижнів у Юрті Незламності можна ознайомитися із творами Шевченка періоду заслання та фотороботами Артема Ляховича за їхніми мотивами.
Також проводитимуть лекції про період життя митця, пов’язаний з територією теперішнього Казахстану та місцевою культурою. Стежте за анонсами на сторінці музею Шевченка.
Коли: до 23 березня
Де: «Юрта Незламності» у парку Шевченка
Вхід вільний
Юрта Незламності запрацювала у парку Шевченка у січні. Вона відкрита для всіх охочих. Тут можна обігрітися та випити гарячого чаю.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото авторки
vechirniy.kyiv.ua
Прокоментуєте?