Комісія МКІП із приймання-передачі майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» зафіксувала аварійне становище та ознаки руйнування в корпусі № 112 «Книжковий склад», що перебував у користуванні УПЦ МП.
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі, передає Укрінформ.
«На фото – наслідки користування УПЦ МП «Книжковим складом» Києво-Печерської лаври, збудованого у ІІ половині ХІХ століття, що є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення», — написав він.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2023_04/1681303813-595.jpg)
Ткаченко зазначив, що комісія МКІП, попри перешкоди, потрапила до корпусу № 112 і зафіксувала аварійний стан приміщення, непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2023_04/1681303813-158.jpg)
«За результатами обстеження зруйнованого приміщення, фіксуємо заявою про злочин за ст. 298 ККУ «Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини», — наголосив він.
Міністр також зауважив, що понад 100 років корпус № 112 був невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проєкт якої виконаний відомим архітектором П.І. Спарро. За його словами, УПЦ МП за кілька десятків років користування вдалося довести приміщення до аварійного стану.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2023_04/1681303814-526.jpg)
«Приміщення Книжкового складу опечатано представниками Заповідника. Слідчі проводять усі необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до показів свідків», — написав очільник МКІП.
Як повідомляв Укрінформ, Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» оголосив про розрив договору про оренду з Українською православною церквою московського патріархату з 29 березня 2023 року, проте тривалий час прибічники УПЦ (МП) перешкоджали початку діяльності комісії з інвентаризації майна.
Фото: Ткаченко/Телеграм
ukrinform.ua
Прокоментуєте?