У Львові встановили інформаційну таблицю, присвячену письменнику Вітольду Шолґіню

0

У Львові на будинку, де мешкав польський письменник та архітектор Вітольд Шолґіня, облаштували пам’ятну інформаційну дошку. Знайти її можна на вулиці Личаківській, 137

Про це повідомляє ЛМР, передає «Еспресо.Захід».

У Львові на будинку №137, що на вулиці Личаківській, відкрили інформаційну таблицю присвячену Вітольду Шолґіню —  польському архітектору, письменнику і мемуаристу, який народився і виріс у Львові.

11 березня світ відзначив 101 річниця його дня народження, а дошку облаштували на будинку, де жив письменник.

На відкритті були присутні Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, мер Львова Андрій Садовий, голова Личаківської районної адміністрації Юрій Лукашевський, а також духовенство та мешканці міста.

Хто такий Вітольд Шолґіня

Народився 11 березня 1923 року у Львові.

• Здобув першу освіту у чоловічій державній школі Св. Антонія та отримав так званий «малий бакалаврат» у 6-й гімназії ім. С. Сташиця.

• Під час німецької окупації займався продажем газет, а також працював кур’єром у податковій інспекції. Брав участь у редагуванні та розповсюдженні підпільної преси.

• Навчався у польських професорів на архітектурному факультеті Львівської політехніки.

• У травні 1946 року разом із батьками був виселений зі Львова. Потім продовжив навчання в Краківській політехніці, де отримав ступінь магістра архітектурної інженерії.

• Працював за фахом понад 40 років. Дослужився до посади доцента в Інституті дизайну середовища у Варшаві.

• Автор енциклопедії «Архітектура і будівництво», книг «Естетика міста», «Історіографія урбаністики та архітектури старого Львова», «Чудеса архітектури» та «Найдавніші краєвиди Львова».

• Вітольд Шольгіня насамперед відомий як автор віршів про Львів і львів’ян, написаних як балаковою, так і літературною польською мовами. Його твори, зібрані у томах: «Krajubrazy syrdeczny», «Kwiaty lwowskie» та (в антології багатьох авторів, серед яких і Вітольд Шольгіня) «Semper fidelis», відновлюють образ старого Львова з його пам’ятками та мешканцями.

• Похований на Повонзькому кладовищі у Варшаві.

zahid.espreso.tv

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я