У Німеччині словом року стала фраза Шольца про війну в Україні

0

Товариство німецької мови, яке обирає слово року, визнало Zeitenwende словом року у німецькій мові, оскільки канцлер Німеччини Олаф Шольц використовував його у контексті війни Росії проти України. Про це повідомили на сайті товариства. 

Zeitenwende перекладається як «поворотний момент». 

«Це слово, яке не є новим і означає початок християнської ери, але в більш загальному сенсі також і будь-який перехід до нової ери, активно використовувалося в другому значенні канцлером Шольцом. Російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року стало “поворотним моментом в історії нашого континенту”.  У цьому ж контексті Федеральний президент Штайнмаєр говорив про “епохальний перелом”», — йдеться у поясненні товариства. 

Друге місце за версією журі зайняла фраза Krieg um Frieden — «війна за мир».

«Для московської пропаганди це – спеціальна військова операція, для багатьох, особливо в НАТО, — просто загарбницька війна. Навіть у політичних партіях з пацифістськими традиціями поширювалася думка про необхідність надання Україні збройної підтримки для захисту її державної цілісності, а згодом і досягнення тривалого миру в Східній Європі», — зазначають у товаристві.

Нагадаємо, словом року за версією Merriam Webster стало «газлайтинг». Укладачі Collins Dictionary обрали головним словом 2022 року поняття «пермакриза».

Чільне фото: Alexey Vitvitsky/Sputnik/dpa/picture alliance

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я