У німецькому місті Майнгайм відбулася хода, присвячена Конституції України

0

Українці, які у супроводі поліції пройшлися головними вулицями міста, несли прапори, транспаранти, портрети видатних культурних діячів. Особливо потужно з уст майже півтисячної громади звучали гасла на підтримку України, які засуджували дії окупанта на чолі з нелюдом путіним, що не дає нашому народові право на головне – життя, здійснює геноцид проти жителів європейської держави.

У ході взяли участь активісти з Гайльбронна. Сказала невелику промову про статтю 10 Конституції, «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

Перебуваючи за кордоном, як казав Тарас Шевченко, «Чужого навчайтесь, і свого не цурайтесь», закликала не забувати рідну мову, плекати її, бо без мови немає народу. Саме тому її нищили царськими указами, комуністичними розпорядженнями, а зараз, під час окупації російською ордою українських земель, ворог насамперед нищить українські книжки, підручники. Бо досі боїться нашої мови. Вона є зброєю для  ворога. Письменники міцно тримають її у своїх руках.

Віра Марущак, письменниця, журналістка

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я