У Польщі до 100-річчя Варшавської битви відкрили пам’ятник із Петлюрою

0

Як повідомляє «Суспільне мовлення України», до 100-річчя Варшавської битви у місті Скерневіце відкрили монумент на пам’ять про підтримку Польщі іншими країнами у період польсько-радянської війни 1920 року.  Монумент включає чотири історичні постаті, серед яких і Симон Петлюра.

Про це йдеться в офіційному повідомленні міністерства культури Польщі.

Монумент називається «Перед Варшавською битвою» („Przed Bitwą Warszawską»). Він зображає лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського. Поряд з ним угорський прем’єр Пал Телекі, тодішній військовий радник польської армії Шарль де Голль та голова Директорії УНР Симон Петлюра. Пам’ятник символізує підтримку цих країн під час польсько-радянської війни 1920 року. 

Заступник прем’єр-міністра культури, національної спадщини та спорту Пьотр Глінський на церемонії відкриття зазначив, що це монумент «міжособистісній та міжнаціональній солідарності» тих, хто допоміг захистити Польщу та Європу від більшовиків.

«Пам’ятник нагадує також про польсько-український союз того часу, завдяки якому близько 20 тисяч українських вояків билися в одних лавах з поляками», — йдеться у повідомленні. 

У Польщі до 100-річчя Варшавської битви відкрили пам'ятник з Петлюрою

Фото: www.gov.pl

У Польщі до 100-річчя Варшавської битви відкрили пам’ятник з Петлюрою

Пам’ятник створили зусиллями соціальної ініціативи Stowarzyszenie Skierniewice 2019-2020 (Асоціація Скерневіце) у співпраці з польським міністерством культури та міською владою. Авторкою проєкту є Кароль Бадина з краківської академії мистецтв. 

Місто Скерневіце обрали через його роль у подіях 2020 року, адже саме туди прибув перший потяг з військовою допомогою від Угорщини. 

Довідково: Варшавська битва у серпні 1920 року, яку називають також «Дивом над Віслою», стала переломним моментом у радянсько-польській війні. Після неї більшовики змушені були піти на перемовини з Польщею. 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я