У Вінниці провели патріотичний захід «Шевченко мовами світу»

0

У читальному залі Вінницької центральної міської бібліотеки імені Івана Бевза відбулась літературна година «Шевченко мовами світу», яка була присвячена 210-тій річниці із дня народження видатного українця.

Учасники події декламували «Заповіт» Кобзаря понад 10 мовами світу, слухали та співали пісню «Думи» та давали відповіді на запитання вікторини, присвяченій життю та діяльності генія.

Цей захід об’єднав учнів ліцеїв №1, №2, а також студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Учасники висловлювали свою любов та вдячність генію української літератури.

Поезія Кобзаря стала джерелом невичерпної натхненності для людей усього світу. Саме тому під час події хлопці та дівчата декламували його поезію: українською, англійською, німецькою, французькою, корейською, іспанською, японською та іншими мовами.

«Це була надзвичайна подія, де в універсальній мові Тараса Шевченка розквітає різноманіття світових голосів. Сила та глибина Шевченкового творчого спадку є у всіх куточках світу. Його слова об’єднують нас і не важливо скільки минуло часу, він завжди для нас залишиться величним пророком», – підкреслила одна з учасниць літературного вечора Ольга Коломієць.

Присутні також здійснили віртуальну подорож до краю невмирущого генія, а згодом пройшли вікторину «Відомий та невідомий Шевченко».

Директорка ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система» Олена Заквацька підкреслила, що Тарас Шевченко має величезне значення для покоління, що підростає в Україні.

«Він є національним героєм, видатним поетом і художником, чий вплив на українську культуру та літературу надзвичайно важливий. Переклади творів Тараса Шевченка мовами світу є важливими, оскільки дозволяють донести українську літературу та культуру до світової спільноти. Через них можна відкрити для іноземців Шевченкову глибину, розширити розуміння його літературної спадщини, соціальну та політичну активність митця, патріотизм та любов до України», – каже Олена Заквацька.

На завершення літературного вечора активні учасники отримали грамоти від організаторів.

vmr.gov.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я