В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»

0
522

Авторка цього видання не письменниця і не критик, а лише пристрасна читачка, і цієї любові до друкованого слова їй вистачає не лише на читання, а й на осмислення прочитаного та фіксацію вражень у вигляді коротких, щирих і дуже живих текстів. Довший час вони існували тільки в фейсбучному просторі, але якогось дня пані Галина несподівано для себе побачила їх у вигляді книжки. Такий приємний сюрприз до іменин їй зробили чоловік Володимир спільно із письменниками Андрієм Любкою та Юрієм Винничуком.

Про це пише galychyna.if.ua.

І от тепер маємо унікальну книжку – зібрані під однією обкладинкою відгуки на 150 прочитаних видань українських та зарубіжних письменників за останні три роки, презентація якої відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка за модерування письменниці Ольги Деркачової.

– Зазвичай відгуки на прочитані книжки бувають різні – від позитивних до вкрай негативних. У пані Галини в її книжці все дуже делікатно і толерантно виписано, навіть якщо їй щось і не подобається з прочитаного. І це не може не зачаровувати, бо є свідченням гарного читацького професіоналізму. Також це не просто прочитані книжки, а тексти, вплетені в життя, коли ми маємо на тлі прочитаного ще й відлуння життя, яке на той момент проживає авторка, – каже О. Деркачова.

Пані Галина про своє захоплення читанням розповідає цікаво та емоційно. В дитинстві багато читала і у світі книжок почувалася комфортно. А доросле життя внесло свої корективи – навчання, сім’я, бізнес. Це все на роки відсунуло дитяче захоплення, але в якийсь із непростих життєвих моментів вона відчула потребу зануритися в інший світ, відпочити від реальності. І відтоді читання стало не лише улюбленим заняттям, що дарує насолоду, а й чудовим літературним проєктом. І тепер авторка активно поєднує свою основну роботу з презентаціями та зустрічами.

– І я радію, що так сталося, що ця книжка появилася на світ, бо зустрічаюся не тільки з читачами, а й знайомлюся з письменниками, чиї книжки читала і навіть мріяти про таке не могла раніше, – ділиться враженнями авторка.

На цій презентації вона також познайомилася з прикарпатськими письменницями, на чиї книжки написала відгуки, – Ольгою Деркачовою, Марією Ткачівською, Оксаною Кузів, Галиною Лицур-Щадей, також у ній містяться розповіді про книжки Юрія та Софії Андруховичів, Тараса Прохаська, Івана Бондарева.

Літературний критик Євген Баран зазначив, що «пані Галина є найщирішим і найвідданішим читачем, якого література завше потребувала», а директорка бібліотеки Людмила Бабій підкреслила, що її книжка інтригує і спонукає до читання, служить чудовим орієнтиром у бурхливому морі книжок і тому є дуже доречною у наших бібліотеках.

І, звісно, книжка цікава й самим письменникам, бо дає чудову можливість подивитися на власні твори, так би мовити, з другого боку дзеркала, з боку читача, краще зрозуміти його смаки та вподобання і в цьому розумінні відкрити для себе багато нового.

Книжка Галини Новосад «У світі книг» вийшла друком в ужгородському поліграфцентрі «Ліра». А ініціатором і організатором її презентації в Івано-Франківську стала музикантка, поетка і теж натхненна читачка Аліна Олійник, а чудовий настрій перед презентацією створювала своїм виконанням Юлія Махняк – солістка струнного квартету «Fiesta».

Марія МИКИЦЕЙ — поетеса, журналістка

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я