В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

0

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про це повідомляє ZN.UA, передає Укрінформ.

Головними критеріями премії будуть популяризація та підтримка театрального мистецтва з акцентом на актуальність і оригінальність сценічної форми й талант.

Премія передбачатиме грошову винагороду. Оголошення лауреатів відбуватиметься напередодні Всесвітнього дня театру.

Як зазначили ініціатори премії, Вергеліс завжди підтримував найкращі досягнення сучасного українського театру, відзначав молодих і креативних гравців на теренах вітчизняної сцени й задля цього 2016 року започаткував незалежну театральну премію «Дзеркало сцени». З огляду на життєві обставини вручення премії було призупинено 2019 року.

«Відтоді дні промайнули з космічною швидкістю. В календарі оновили державні дати, а згодом і церковні свята. Ще рік тому в день, коли не стало Олега, було велике церковне свято — Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Ці імена-символи Олег проніс крізь усе життя у своєму ставленні до театру. З вірою в розвиток допомагав театрам, із надією підтримував нові починання, з безмежною любов’ю оберігав талановитих і з мудрістю у своїх публікаціях і книгах фіксував найголовніші події в історії українського театру», — підкреслили друзі Вергеліса.

Як повідомляв Укрінформ, Олег Вергеліс помер 30 вересня 2022 року на 56-му році життя.

Вергеліс був Заслуженим журналістом України, а також членом Національної спілки журналістів України. Він став автором численних публікацій на теми театру, кіно, телебачення і української культури.

Також він створив книгу «Квиток на вчорашню виставу», присвячену українському театру середини XX століття, та інші твори з цієї тематики, зокрема, «Українська драма. Епізоди», «Театр, де розбиваються серця».

Вергеліс — лауреат Всеукраїнського конкурсу ЗМІ «Золоте перо» за найкраще висвітлення культурного життя країни на шпальтах газети «Київські відомості», а також володар спецвідзнаки «Золоте перо» від Національної спілки театральних діячів України «за творчий внесок та благодійність», — зазначається в повідомленні.

Крім того, Вергеліс був переможцем Міжнародного книжкового форуму «Зелена хвиля» (м. Одеса) у номінації за кращу книгу на культурну тематику. Також у 2010-му він отримав Міжнародну літературну премію імені Юрія Долгорукого, у 2011-му — Гоголівську літературну премію Національної спілки письменників України, у 2018-му — Мистецьку премію «Київ» ім. Амвросія Бучми.

 Фото: glavred.info

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я