В Ужгороді представлять книжки закарпатських письменників зі США

0
242

У понеділок, 21 серпня, о 16.00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка представлять творчість двох ужгородців, які вже понад 30 років живуть у США.

Відомий публіцист і прозаїк Петро Часто презентує нову есеїстичну книжку «Чому бути», яка побачила світ цьогоріч в ужгородському видавництві «Тімпані», а дитячі вірші газетярки і літераторки Любов Дмитришин-Часто постануть у чудово намальованій збірці «Весняний дощ», що побачила світ у нью-йоркському видавництві «Українська книжка».

Петро Часто, попри поважний вік, досі є автором найстарішої української газети Америки «Свобода», де друкує свої статті. Майже щороку він виходить до читача зі свіжою книжкою. «Чому бути» написана у суто частівській манері публіцистичних і філософських роздумів, де переплелися в тісний клубок події в Україні, Америці, Росії. Стиль книжки автор означив як «давній жанр богошукацтва». Серед закарпатських літераторів це, мабуть, найбільший філософ у письмі, що тяжіє до концептуального осмислення світу. 

Дитячу книжку Любов Дмитришин представлятиме її донька, художниця Еріка Слуцька, яка проілюструвала збірку, та Степан Слуцький, який займався версткою. Він є штатним працівником двох найвідоміших українських газет США – «Свобода» та «The Ukrainian Weekly», тож поділиться враженнями про сьогоднішню американську журналістику. 

Окрім Петра Часта та подружжя Слуцьких, у презентації візьме участь і третє покоління ужгородських американців – фотографиня Юлія Слуцька та музикант Іван-Юліан Слуцький. Модератор зустрічі, що відбудеться у тематичному залі «Вікно в Америку», — ужгородський журналіст і письменник Олександр Гаврош.  

Іванка Когутич

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я