Відбулася презентація альманаху «#ЄТекстМиколаївщини #Незалежність30»

0

У науково-педагогічній бібліотеці Миколаєва презентували альманах «#ЄТекстМиколаївщини #Незалежність30». У виданні вміщено тексти поетів та письменників Миколаївщини, а також учасників бойових дій.

Про це в ефірі програми «Сьогодні. Головне» Миколаївського обласного телебачення розповіла співавторка альманаху, завідувачка навчального кабінету «Освіта Миколаївщини» Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, членкиня НСПУ Галина Запорожченко.

Антологію підготували до 30-річчя Незалежності України, вона видана у рамках обласної програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги в Миколаївській області.

«Сам альманах є продовженням колишнього альманаху «Соборна вулиця», який щорічно виходив у Миколаєві. Концепція цьогорічного видання особлива. Якщо у виданні 2020 року опубліковані твори відомих майстрів художнього слова, то цьогорічне поєднало як відомих письменників Миколаївщини, так і аматорів», – розповідає Галина Запорожченко.

Альманах представлений розділами: лірика, епос, гумор і сатира, публіцистика, дитяча сторінка. Усього він налічує 215 сторінок, де представлені твори 22 авторів.

«Головний упорядник альманаху – директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Василь Шуляр – у співавторстві з Костянтином Картузовим – директором Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва відшукували авторів. Це дуже кропітка і творча праця. Насамперед, хотілось віднайти тих хлопців, які пишуть у «захалявних» книжечках, але, зазвичай, соромляться свого слова, думають, що воно не надто професійне», – каже Галина Запорожченко.

За її словами, видання генеровані QR-кодами на кожного автора, тому читач має можливість дізнатися інформацію, що закладена у коді. Кожен випуск альманаху починається рядками з вірша поета Дмитра Кременя.

Віра Марущак, голова Миколаївської ОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я