Відбувся другий тур конкурсу серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року

0
355

23 січня ц.р. відбувся другий тур конкурсу серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року.

За результатами розгляду творів, шляхом таємного голосування, були допущені до третього туру конкурсу літературно-мистецькі твори за номінаціями:                                                                                                                                                                                                              

                                                        ЛІТЕРАТУРА

1. Лазуткін Дмитро Михайлович.

Книга поезій «Закладка».

Представлено ГО «Культурний формат».

2. Павлюк Ігор Зиновійович.

Книга поезій «Танець Мамая».

Представлено Кафедрою української літератури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

3. Процюк Степан Васильович.

Книги «Руки і сльози. Роман про Івана Франка», «Місяцю, місяцю: роман про Григора Тютюнника».

Представлено Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка.

4. Чорногуз Ярина Ярославівна.

Книга поезій «[dasein: оборона присутності]».

Представлено ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу».

ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО І МИСТЕЦТВОЗНАВСТВО

1. Набитович Ігор Йосипович.

Книга «Саґа мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький».

Представлено ГО «Організація Українських Націоналістів».

2Тарнашинська Людмила Броніславівна.

Книга «Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління. Історико-літературний та поетикальний аспекти».

Представлено Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.

ПУБЛІЦИСТИКА, ЖУРНАЛІСТИКА

1. Коломієць Іван Анатолійович (Вано Крюґер).

Книга есеїв «Розчахнута квітка».

Представлено Громадською радою з питань культури та спорту.

2. Малолєтка Євген Костянтинович, Чернов Мстислав Андрійович, Степаненко Василиса Іллівна (журналісти).

Серія журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм «20 днів у Маріуполі»).

Представлено Державною установою «Український інститут».

3Михед Олександр Павлович.

Книга «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення».

Представлено ТОВ «Видавництво Старого Лева».

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

1. Джамаладінова Сусана Алімівна (Джамала) (співачка).

Альбом «Qirim».

Представлено АТ «Суспільна національна телерадіокомпанія України».

2. Цепколенко Кармелла Семенівна (композиторка).

Твори: Кантата «Читаючи історію» для сопраністки (вокал, перкусія), віолончеліста та піаніста (фортепіано, голос) за поезією Оксани Забужко; Кантата «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» («Woher, schwarzer Tross, fliehender Schwarm, kommst dugeflogen?») для сопрано, мецо-сопрано, тенора та баритона за поезією Сергія Жадана; Дуель дует № 14 для скрипки та контрабасу; Симфонія № 5 (друга редакція) для великого симфонічного оркестру.

Представлено Національною спілкою композиторів України.

3. Шимко Олександр Артурович (композитор).

«Вирій» сакральна містерія для мішаного хору, автентичних голосів, сопрано та симфонічного оркестру на стародавні молитовні, біблійні та українські народні тексти.

Представлено Київською організацією Національної спілки композиторів України.

ВІЗУАЛЬНІ МИСТЕЦТВА

1. Гром Олена Миколаївна (фотохудожниця).

Цикл фоторобіт «Мистецтво жити у критичній зоні».

Представлено ГО «Українська асоціація професійних фотографів».

2. Єрмоленко Андрій Іванович (художник).

Серія художніх робіт «Ukrainian resistance // Український опір».

Представлено Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності.

3. Животков Олександр Олегович (художник).

Виставковий проєкт «Вівтар».

Представлено Всеукраїнською благодійною фундацією «СТЕДЛІ АРТ».

КІНОМИСТЕЦТВО

1. Мула Володимир Романович (режисер).

Документальний фільм «ЮКІ».

Представлено Державним підприємством «Національна кінематека України».

2. Сухолиткий-Собчук Дмитро Михайлович (режисер).

Повнометражний ігровий фільм «Памфір».

Представлено Національною спілкою кінематографістів України.

ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО

1. Голенко Максим Георгійович (режисер), Заулична Юлія Ярославівна (сценографиня).

Вистава «Зерносховище» Рівненського академічного українського музично-драматичного театру.

Представлено ГО «Асоціація розвитку культури та мистецтва».

2. Уривський Іван Сергійович (режисер-постановник), Овсійчук Тетяна Володимирівна (художниця-постановниця)Богомазов Петро Дмитрович (художник-постановник), Карпенко Сусанна Євгеніївна (композиторка).

Вистава «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Представлено Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка.

knpu.gov.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я