Відкрито подання на Літературну премію EBRD Literature Prize 2021

0

EBRD Literature Prize 2021 відзначає найкращі художні твори в країнах, де працює інституція, перекладені на англійську мову.

Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) у співпраці з Британською Радою приймає заявки на Літературну премію ЄБРР 2021, що відбуватиметься вчетверте. Ця премія присвячена висвітленню багатства культур у регіонах, де працює Банк, що простягаються від центральної Європи до Східного Середземномор’я, Середньої Азії та Північної Африки й охоплюють 38 країн (зокрема Україну).

Літературною премією ЄБРР 2021 буде нагороджено автора/-ку, а також перекладача/-ку художнього літературного твору (зокрема збірки оповідань одного автора), написаного будь-якою з мов країн, де працює Банк, уперше перекладеного  на англійську мову та виданого в період від 15 листопада 2019-го до 31 грудня 2020 року.

Оригінальна мова твору може бути офіційна мова держави, а також одна з мов національних меншин, а автор повинен мати (зараз або в минулому) громадянство цієї держави.

Крайній термін подання на премію – 27 листопада 2020 року.

Літературна премія ЄБРР не лише нагороджує автора/-ку, що представляє ці різноманітні культури, але й відзначає неоціненну роль перекладача/-ки, що робить художні твори доступними для англомовного читацтва. Перша премія, що присуджуватиметься переможцеві, становить 20 тисяч євро, які порівно розділяться між автором/-кою і перекладачем/-кою. Дві інші премії становлять по 4 тисячі євро, що теж ділитимуться між письменниками/-цями й перекладач(к)ами.

Більше про Літературну премію ЄБРР, правила й минулих учасників і переможців можна дізнатися тут.

Джерело: «ЛітАкцент»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я