З’явилася колекція текстилю за квітковими мотивами поезії Лесі Українки

0

Український бренд Ptashatam підготував лляну колекцію текстилю під назвою «Contra spem spero!» до дня народження Лесі Українки. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Ptashatam.   

Бренд Ptashatam презентував колекцію лляного текстилю за мотивами квіткової поезії Лесі Українки спеціально до 25 лютого — дня народження поетеси. 

«З грудня ми обдумували нові вишивки й ставили собі кілька завдань: зробити щось життєствердне, вишити квіти та вшанувати памʼять нашої крутої землячки. Так, усе обʼєдналось у колекцію під назвою “Contra spem spero!”», — зазначила засновниця бренду Марʼяна. 

В основу колекції ліг однойменний вірш «Contra spem spero!» («Без надії сподіваюсь!»), у якому «барвисті квітки» символізують нескореність, силу духу та життєствердність. 

«Барвисті квітки проростають на морозі крізь міцний лід від гарячих сліз поетеси, і для неї настає весна. Цей образ був осмислений нашою дизайнеркою-художницею Олесею Бондарук, і вона зі своєї уяви намалювала та надала кольори барвистим квіткам, що вишиті на одній із шести серветок колекції», — йдеться у дописі Ptashatam.

На пʼяти інших серветках вишили: 

конвалію («Конвалія», «В магазині квіток»), 

нарциси та фіалки («В магазині квіток»), 

лілію («Завітання», «На давній мотив»), 

червоні троянди («Останні квітки»).

  • На скатертині додали напис «Contra spem spero!», перемальований почерком поетеси. 

Щоб передати атмосферу творчості Лесі Українки, фотосесію робіт провели у кімнаті-музеї «Лесина вітальня», що у Луцьку. 

«Столи встелили квітковими скатертинами, у вазу поставили свіжих нарцисів, на тарілку поклали один з улюблених десертів поетеси — англійський кекс із чорницями, що нам на замовлення приготували @tasty.space.lutsk», — поділилися Ptashatam у своєму дописі.

До кожного замовлення з цієї колекції додаватимуть листівку з переробленого паперу із насіннями міксу квітів. 

Як повідомлялося, у США вийшов друком переклад поеми Лесі Українки «Кассандра». Харківське видавництво «Ранок» видало драму-феєрію Лесі Українки «Лісова пісня» з ілюстраціями з мультфільму «Мавка. Лісова пісня», і лише за місяць продало 15,5 тисячі книжок чотирма накладами.

Світлини: Варвара Шевчук

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я