Зарубіжна література займає понад 80% українського книжкового ринку.
Про це сказав головний редактор видавництва «Фоліо» і письменник Олександр Красовицький на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
«Сьогодні зарубіжна література займає більше ніж 80%. Це дуже погана ситуація для внутрішнього ринку, але це зрозуміло, коли 30 років пригнічували вітчизняного автора. Його або витісняли в Росію, щоб він друкувався російською мовою, або люди йшли з професії. І пройде п’ять, або сім, або 12 років, коли у нас будуть і автори жіночих романів, і величезна кількість українського детективу… І є ще багато ніш, у яких взагалі ще не працюють українські автори, українські видавці», — наголосив Красовицький.
Він зазначив, що на початку повномасштабної війни українці віддавали перевагу українській класиці або історичній літературі.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2024_02/1707155104-422.jpg)
«Зрозуміло, що люди намагалися шукати відповіді. Сьогодні ми маємо іншу картину на книжковому ринку. Серед лідерів ринку — інші жанри. Це нормально, це ескапізм у наших читачів — це фентезі та любовні романи. Люди вже шукають не відповіді, а можливості відволіктися від того, що відбувається», — сказав письменник.
За його словами, обсяги книговидання в Україні зросли до 20-21 млн примірників, не враховуючи навчальну літературу. А 2022 році ці показники були на рівні 15 млн примірників.
Як повідомлялося, Український інститут книги оголосив про початок проведення мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції.
Фото Руслана Канюки