Зеленський таки підписав закон про заборону російських книжок

0

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, республіки білорусь, тимчасово окупованої території України». Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Водночас у розділі «Законопроєкти» на сайті Верховної Ради дані про підписання закону ще не внесли.

За закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, республіки білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року, однак Володимир Зеленський не підписав та не ветував його у встановлений законом термін.

Підписати документ раніше закликали українські видавціписьменники та діячі культури, а також юристи. На підтримку законопроєкту запустили флешмоб #ЧасПідписатиКнижковийЗакон.

У відповідь на петицію з проханням підписати закон Зеленський заявив, що Міністерство юстиції України та Міністерство закордонних справ України запропонували ветувати закон, оскільки той нібито суперечить Конституції України, порушує норми ЄС та може ускладнити вступ України до союзу.

Автор згаданої петиції Тарас Шамайда згодом запропонував президенту підписати документ уже зараз, як цього вимагає законодавство, а правки до закону вносити окремо.

Після підписання закону Зеленський зазначив, що текст закону надіслали інституціям ЄС для додаткової оцінки того, чи можуть окремі норми закону вплинути на виконання зобов’язань у частині захисту прав меншин, зокрема мовних, у контексті рекомендації Висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в ЄС.

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я