Зв’язки з громадянами росії і проросійська література: в СБУ повідомили про результати обшуків на об’єктах УПЦ (московського патріархату) на Житомирщині

0
279

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах Української православної церкви (московського патріархату) на Житомирщині. Про це повідомили у пресслужбі. 

«Під час безпекових заходів у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах на Житомирщині виявлено осіб, які перебувають на зв’язку з громадянами рф.

Під час відпрацювання мобільних терміналів, якими вони користуються, у багатьох із них встановлено контакти з абонентами, які перебувають на території російської федерації та республіки білорусь. Наразі ці зв‘язки вивчаються співробітниками СБУ.

«Гості» знаходились на території готельних комплексів при церквах і використовували анонімні месенджери для комунікації.

У «спецбібліотеках» церков виявлено велику кількість друкованої літератури «авторства» російських церковних діячів, виготовленої у рф після російського вторгнення в Україну 2014 року та «схваленої» до використання московською патріархією руської православної церкви. Саме ці книжки, за задумом московських попів, повинні бути фундаментом для насадження проросійської ідеології серед людей, які шукають у вірі розради у важких життєвих ситуаціях.

Серед знайденої літератури – примірники із ксенофобськими та антисемітськими висловлюваннями, які «обґрунтовують» меншовартість українського народу та самої України.

Окремі полички – присвячені літературі з так званою монархічною ідеологією, що, як відомо, є однією із скрепів так званого «руського міру»», — йдеться у повідомленні. 

В СБУ наголосили, що в своїй діяльності дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Крім Управління СБУ в Житомирській області, до проведення безпекових заходів долучилися співробітники Національної поліції та Національної гвардії України.

zt.20minut.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я