Частину будинку Національної спілки письменників на Банковій відсудили у рестораторів

0

Верховним Судом залишено без змін судові рішення та відмовлено товариству у визнанні права власності на частину приміщень Національної спілки письменників України, яка розташована у м. Києві по вул. Банковій, та зобов’язано знести самовільно зведену біля неї споруду. Про це 1News повідомила прес-служба Офісу Генпрокурора.

Прокуратурою встановлено, що товариство подавало позов, щоб визнати за собою право власності на частину будівлі, яка має статус пам`ятки архітектури та містобудування місцевого значення та належить Національній спілці письменників України.

Підставою для такого позову став договір про спільну діяльність, укладений у 2010 році між товариством та спілкою, предметом якого було проведення реконструкції будівлі. Сторони обумовили, що у випадку належного проведення реконструкції приміщення товариство матиме право на отримання у власність її частини.

Під час розгляду справи було доведено, що реконструкцію товариство здійснювало без належного погодження, а в ході її проведення до пам’ятки архітектури самочинно здійснено прибудову літнього майданчику для розміщення кафе площею 130,5 кв м.

«Таким чином, прокуратурою не допущено набуття у власність приватною компанією частини пам’ятки архітектури», – говориться у повідомленні.

Зазначимо, що мова йде про ТОВ «Банкова 2». У 2010 році Національна спілка письменників передала в оренду ТОВ «Банкова 2» частину свого приміщення площею 390 кв.м на вул.Банкова,2. Тоді ж було підписано договір про спільну діяльність з реконструкції приміщення. ТОВ «Банкова 2» виступало як інвестор і за договором отримувало у власність 50% реконструйованих приміщень, площа яких завдяки прибудові збільшувалась до 537 кв.м. Проектом реконструкції передбачалося пристосування частини приміщень і літнього майданчика для влаштування кафе на 50 місць.

У 2013 році ТОВ «Банкова 2» почало судитися про визнання права спільної власності приміщеннями площею 537 кв.м. Спілка письменників заперечила вимоги і подала зустрічний позов. НСПУ стверджувала, що такий проект реконструкції нею не погоджувався, що приватна фірма робота вела самовільно і вимагала знести прибудову і літній майданчик зі своєї території.

Спірні приміщення є частиною Будинку письменників, пам’ятки архітектури місцевого значення, що має загальну площу 1931,10 кв.м. Відомо, що проект реставрації ТОВ «Банкова 2» був погоджений з Міністерством культури, але не мав погодження органу охорони культурної спадщини.

Як писали у 2015 році «Наші гроші», попри те, що реконструкцію закінчили тільки в 2012 році ресторан «Сад» на території Будинку письменників відкрили ще у вересні 2010 року. Перший рік ним управляв відомий ресторатор та телеведучий Арам Мнацаканов.

Ресторан був побудований у вигляді палуби яхти. У 2015 році його зокрема відвідало подружжя акторів Софі Марсо та Крістофер Ламберт.

Раніше в радянські часи тут було кафе “Еней”.

Джерело: «Українська літературна газета»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я