Для живих і втрачених

0

Відбулося засідання правління Київської організації Національної спілки письмеників України

На робочому засіданні правління Київської організації НСПУ одностайно ухвалили рішення зі свого боку також ушанувати дитячого письменника із Харківщини Володимира Вакуленка, вбитого рашистами. Всі присутні підтримали доречну пропозицію вручити рідним загиблого щорічну літературну премію імені Платона Воронька. Цією престижною нагородою у царині літератури для дітей відзначена одну з дитячих книг письменника.

Відзначена, на жаль, посмертно.

Це лише одне із чималої низки питань порядку денного, розглянутих учасниками засідання, котре підтвердило важкі та навіть трагічні реалії, у яких зараз доводиться працювати українським літераторам. Докладно про особливості роботи столичних письменників в умовах повномасштабного вторгнення рф до України розповіла голова правління Київської організації НСПУ Марія Морозенко. Доповнили її розповідь про зроблене, а також поділилися плани на майбутє заступники голови Дмитро Чистяк і Борис Пономаренко. Зокрема, знайшла підтримку ідея створити про столичному творчому осередку Раду громадської підтримки, до якої ввійдуть насамперед творчі та ділові партнери письменників. Також письменники проголосували за встановлення Почесної відзнаки КО НСПУ «За тісну співпрацю, популяризацію літератури».

А однією з важливих творчих родзинок зібрання, безперечно, стало обговорення ситуації із виходом у світ збірки патріотичних творів. Як підтвердила Інна Ковальчук, яка опікується творчою підготовкою видання, відповідна робота вже завершується і виходить на фінішну пряму. Тобто книжка із зразками поезії переважно столичних авторів на актуальну тематику обов’язково відбудеться.

Письменники обговорили й інші різноманітні питання, обмінялися думками і пропозиціями стосовно найближчих творчих заходів, серед яких, приміром, і участь у літературно-мистецькому дійстві до дня Святого Миколая у Національному музеї літератури України.

Творча робота триває.

Павло Кущ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я