Із засідання Секретаріату

0
673

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки. 

 

На початку засідання, Михайло Сидоржевський  вручив членські квитки Борису Пономаренку та Володимиру Литвину – новим членам НСПУ, які були прийняті на Правлінні 27 жовтня. 

Секретаріатом було ухвалено призначити Бориса Пономаренка радником голови НСПУ.

Було розглянуто заяву Валентини Каменчук про вирішення житлового питання та ухвалено відповідні рішення. 

Відповідальний секретар НСПУ Тетяна Фольварочна доповіла про висунення від НСПУ номінантів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Номінатами від НСПУ цього року стали Іван Яцканин, Антонія Цвіт,  Василь Фольварочний  та Станіслав Бондаренко.    

Було розглянуто питання про ротацію в складі журі літературних премій. Секретаріатом прийнято рішення вивести зі складу журі премії імені Василя Симоненка Лесю Мудрак, а на її місце затвердити Богдану Гайворонську; за деструктивну діяльність вивести зі складу журі літературної премії імені Олеся Гончара Володимира Даниленка, Володимира Шовкошитного, Михайла Наєнка, ввести Тетяну Фольварочну, В’ячеслава Медвідя, Миколу Степаненка; вивести зі складу літературної премії «Благовіст» Наталю Клименко та Володимира Шовкошитного, ввести Станіслава Бондаренка та Василя Клічака;  вивести зі складу журі премії імені Євгена Плужника Лесю Мудрак, Володимира Даниленка та Володимира Шовкошитного, ввести Віктора Женченка, Олександра Божка, Віктора Терена, Теодозію Зарівну, Сидора Кіраля, Тетяну Фольварочну та Петра Засенка. 

Секретар НСПУ з міжнародних відносин Олександр Божко доповів про роботу Громанської ради НСПУ з питань дотримання Статуту НСПУ (комісії НСПУ з питань етики).  Нагадаємо, що рішенням Правління від 27 жовтня було узгоджено створення комісії НСПУ з питань етики НСПУ як дорадчого органу у складі Віталія Абліцова, Олександра Божка, Сергія Борщевського, Володимира Віхляєва, Сергія Гальченка, Валерія Герасимчука, Миколи Закусила, Тетяни Пишнюк, Петра Перебийніса, Людмили Скирди, Анатолія Стожука, Ярослава Ткачівського та Бориса Фінкельштейна. Комісії з питань етики було доручено невідкладно розглянути питання про деструктивну діяльність Володимира Даниленка, що загрожує цілісності НСПУ, і подати свої пропозиції на розгляд Секретаріату.

У зв’язку з різними обставинами, громадська рада була вимушена зазнати ротації у складі, тому свою роботу почне тоді, коли буде затверджено новий склад.

Секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Богдана Гайворонська доповіла про підготовку до Міжнародного шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій». Було зазначено, що найближчим часом буде визначено дату та місце проведення, створено організаційний комітет та приблизна програма проведення свята. 

Заступник голови НСПУ з видавничих і творчих питань Олександр Гордон звітував про відрядження до Польщі.  Разом з Теодорією Зарівною Олександр Богданович відвідав польський поетичний фестиваль, а пізніше — фестиваль «Поети без кордонів». Метою відрядження було налагодження перспективних напрямків співпраці з польськими письменниками. Результатом поїздки стане видання двох антологій у співпраці із зарубіжними колегами. 

Перший заступник голови Віктор Мельник доповів про становище в Кіровоградській обласній організації.   Нагадаємо, що раніше Секретаріат пропонував Кіровоградській ОО НСПУ провести звітно-виборні збори, оскільки голова кіровоградської організації О. Косенко заявив про свій намір скласти повноваження для того, щоб зосередитися на роботі директора Одеського будинку творчості письменників.  Остаточне рішення буде ухвалене на наступному засіданні Секретаріату. 

Відповідальний секретар НСПУ Тетяна Фольварочна  та перший заступник голови НСПУ Віктор Мельник доповіли про становище в Житомирській ОО НСПУ. На звітно-виборних зборах не зібралося кворуму, тому не було обрано нового голову.  Виходячи із завершення терміну повноваження голови Житомирської ОО НСПУ Михайла Пасічника, Секретаріат рекомендує провести звітно-виборні збори після Нового року. 

Секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Богдана Гайворонська доповіла про хід проведення конкурсу «Гранослов». Нагадаємо, що прийом робіт триває до 1 грудня. 

Перший заступник голови НСПУ Віктор Мельник виступив з приводу реєстрації Статуту журналу «Березіль».  На Секретаріаті було обговорено внесення деяких змін та редакторських правок до Статуту журналу. 

Також було розглянуто інші питання порядку денного.  Секретаріатом було ухвалено ротацію в складі Експертної комісії НСПУ. Було прийнято рішення вивести зі складу Володимира Шовкошитного та Тетяну Соловей, ввести до складу Віктора Мельника та Юлію Гребеннікову. 

На засіданні Секретаріату було прийнято рішення створити громадську раду жінок НСПУ. До ради ввійшли Тетяна Фольварочна, Богдана Гайворонська, Антонія Цвіт, Любов Голгота, Ніна Гнатюк, Алла Диба, Світлана Йовенко, Лариса Хоролець, Марина Гримич, Валентина Гончар, Елла Загребельна, Лідія Баранова, Алла Осипчук та Галина Погрібна.

Прес-центр НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я