На з’їзді письменників ухвалено важливі рішення

0

Двадцять восьмого вересня  під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбувся ІХ з’їзд письменників, на якому обговорено важливі питання  життєдіяльності Спілки й ухвалено відповідні рішення.

Голова повідомив, що Міністерство юстиції України не зареєструвало Статут НСПУ, який було ухвалено на минулому VІІІ з’їзді НСПУ 31 березня ц.р., відтак знову виникла необхідність скликати з’їзд, аби ще раз затвердити Статут НСПУ із відповідними правками. М. Сидоржевський відзначив, що міністерством було знайдено п’ять неточностей у Статуті, які необхідно усунути. Нагадаємо, що проект Статуту було опубліковано в «Літературній Україні» 21 вересня 2017 року. Переважною більшістю голосів («за» — 88; «проти» — 4; «утримались» — 4) ухвалено рішення затвердити оновлену редакцію Статуту НСПУ з усіма запропонованими пропозиціями і внесеними правками в цілому та надати право на підпис заяви і подання пакету документів щодо реєстрації нової редакції Статуту НСПУ Олексію Палію, юристу НСПУ.

М. Сидоржевський повідомив, що, згідно з рішенням сесії Київради, з 1 січня 2016 року земельний податок за користування земельною ділянкою за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2 склав 157 тис. грн. щомісячно. Зважаючи на неможливість платити таку суму, НСПУ звернулась до Київради з проханням зменшити земельний податок. Лише 30 травня 2016 року податок було зменшено втричі, однак заборгованість не була скасована. Відтак, згідно з чинним законодавством, три об’єкти НСПУ податківцями описані в податкову заставу. Беручи до уваги також штрафи і пеню, на кінець вересня сума податкового боргу НСПУ загалом складає 1 млн. 820 тис. грн. 659 грн. 75 коп. На 23 жовтня призначено ініційоване податківцями судове засідання.

Таким чином, з метою погашення податкового боргу НСПУ переважною більшістю голосів («за» — 86; «проти» — 6; «утримались» — 6) ухвалено рішення  уповноважити голову НСПУ М.Сидоржевського здійснити відчуження будівлі недобудованої їдальні, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського,111, за ціною не менше ніж 2 млн. 104 тис. грн. (еквівалент 80 тис. доларів) з правом укладання договорів купівлі-продажу, договорів завдатку, попередніх договорів та інших договорів та правочинів, необхідних для відчуження будівлі їдальні та погашення податкового боргу щодо сплати земельного податку.

У зв’язку з необхідністю погашення податкового боргу НСПУ перед  ДПІ у Печерському районі в м. Києві, який складає 1 млн. 820 тис. грн. 659 грн. 75 коп., та виник у зв’язку зі збільшенням земельного податку Київською міською радою в 2016 році, необхідністю реконструкції та благоустрою будівель та споруд за адресою: м. Одеса, вул. Дача Ковалевського, 111,  було ухвалено рішення передати їх в довгострокову оренду на сім років з правом проведення реконструкції за умови погодження з НСПУ плану реконструкції та кошторису витрат. Будівлі та споруди БТП «Одеський будинок творчості»  використовуватимуться після реконструкції за цільовим призначенням для відпочинку письменників та здачі в оренду відповідно до умов договору. На період до 31.05.2020 встановлено пільгову орендну плату у зв’язку з реконструкцією та відшкодуванням орендарем усіх експлуатаційних витрат по будівлях та спорудах  БТП «Одеський будинок творчості», а також у зв’язку з відшкодуванням орендарем усіх витрат на комунальні послуги,  електроенергію та сплату земельного податку.  Розміри пільгових платежів, план та кошторис витрат з реконструкції доручити визначити Секретаріату НСПУ.  Згідно з умовами договору, у літній період для членів НСПУ встановлено пільгову ціну на путівки в розмірі 50% від їхньої вартості. Більшістю голосів («за» — 68; «проти» — 6; «утримались» — 22) ухвалено рішення уповноважити голову НСПУ укласти договір оренди будівель та споруд БTП «Одеський будинок творчості» за адресою:  м. Одеса,  вул. Дача Ковалевського,  111 строком на сім років з правом проведення орендарем реконструкції, за умови погодження з НСПУ плану реконструкції та кошторису витрат.

Було розглянуто також інші питання порядку денного. Зокрема, до складу Правління НСПУ з’їздом кооптовано (замість вибулих) Світлану Гресь (Штатську), Олександра Гунька, Петра Маліша, і Олексія Неживого Михайла Шевченка.

 

 Прес-центр НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я