«Той, хто один раз відвідав музей-квартиру Павла Тичини, пам’ятатиме цю атмосферу або довго, або завжди!» – запевняє Тетяна Сосновська, яка 22 роки пропрацювала тут…
З нагоди 125-ліття Павла Тичини – будинок геніального поета відвідали дослідники його творчості, письменники, виконавці, просто поціновувачі музично-поетичного слова Тичини, молодь…
Гостей зустрічали господарі музею на чолі з його нинішнім керівником Григорієм Донцем. Свідок багатогранності таланту та веселої вдачі Павла Тичини, відомий український письменник Іван Драч пригадав, як відбулася його перша зустріч з поетом: «Я мав щастя запросити Павла Тичину до нас в університет. І довго стояв на порозі, не наважуючись зайти. Перше, що сказав мені Тичина, побачивши мене ще з вікна: «Ну скільки я можу вас чекати?» – і додає: «Він був головою комісії по роботі з молодими авторами. Це було велике щастя зустрітися з ним. Тоді і тепер без Тичини – ні кроку!»
А потім лунало ще багато хороших слів, привітань, подяк працівникам музею, який, до речі, увійшов до списку 40 найкращих музеїв Європи. Відомий тичинознавець, укладач 12-томника творчості поета Сергій Гальченко не випадково пригадав останні слова Тичини: «…а моя творчість пішла за водою…», адже є ще безліч невідомих фактів із життя та творчості поета.
У музейних заходах, присвячених 125-річчю з дня народження Павла Тичини, взяли також участь голова НСПУ Михайло Сидоржевський, заступник голови НСПУ, голова столичної письменницької організації Володимир Даниленко, лауреат літературної премії ім. П. Тичини Василь Клічак, Олександр Шокало та інші.
Тетяна Сосновська,
генеральний директор Національного музею історії України. Заслужений працівник культури України
Іван Драч ділиться спогадами про Павла Тичину
Сергій Гальченко: «Вивчаючи Тичину, я пізнав музику, історію, кіно…»
Михайло Сидоржевський демонструє публікацію, присвячену П. Тичині в «Українській літературній газеті»
Голова НСПУ вручає почесну літературну премію ім. П. Тичини В. Клічаку
Модератор заходу Григорій Донець
Прес-служба НСПУ