27 квітня у Дрогобичі відбулась робоча зустріч головного рабина України Яківа Дов Блайха з представниками мерії міста. Про це повідомляє galinfo.com.ua.
Як зазначили в Дрогобицькій міській раді, популяризувати українсько-польсько-єврейські відносини – пропозиція, з якою до Дрогобицької міської ради завітав головний рабин України Яків Дов Блайх. Разом із почесним гостем до міськради завітали Раймунд Фрідман – керівник музею Холокосту в Нью-Йорку та Павло Фельдблюм – голова піклувальної ради Об’єднання іудейських релігійних організацій України.
«Мені здається, що Дрогобич, попри те що є дуже старовинним містом з багатою історією, водночас є дуже сучасним. Дрогобич дуже прогресивне місто, де люди не тільки заявляють про намір до європейської асоціації, а живуть, думають і мислять по-європейськи. Треба, щоб було більше таких міст, як Дрогобич», — зокрема зазначив Яків Дов Блайх.
Також він відвідав будинок Бруно Шульца в Дрогобичі й повідомив, що сподівається в майбутньому відкрити в ньому центр єврейсько-польсько-української спадщини.
«Будинок це будинок, каміння це каміння, але історія людини, яка працювала, яка стільки написала і стільки намалювала. І він такий не один в Дрогобичі», — додав Яків Дов Блайх.
Довідка
Бруно Шульц — письменник світової слави з Дрогобича, який писав польською мовою.
Навчався у Львівській політехніці та Віденській академії мистецтв (стажувався в Парижі й Варшаві). У 1924—41 рр. працював учителем малювання в Дрогобицькій чоловічій гімназії.
Його дебютна збірка оповідань «Цинамонові крамниці» стала сенсацією в Польщі. З Шульцом знайомляться молоді «класики» В. Ґомбрович, Ю. Тувім та ін. Його оповідання радо публікують столичні часописи. Виникає дискусія, у якій Шульц формулює бачення основ поетики «Крамниць»: «…це автобіографія, а радше — духовний родовід, оскільки в ній відтворено духовне походження аж до тих глибин, де воно переходить у міфологію, тоне в міфологічному сні… Це останнє дно, далі за яке проникнути не можна».
Виходом 1937 р. «Санаторію під Клепсидрою» завершився період творчих успіхів та сподівань Б. Шульца. 1939 р. спалахнула Друга світова війна. Б. Шульц переживає в Дрогобичі прихід і відхід совєтських військ. Його змушують малювати портрет Сталіна й полотно «Звільнення Західної України». Потім заарештовують за використання в картині блакитних і жовтих барв. За німецької окупації Шульц перебуває в єврейському гетто і врешті трагічно гине від кулі есесівського офіцера.
Посмертна слава письменника й митця спричинилася до змагання кількох країн за право вважати його «своїм».
Фото Гал-інфо.
Прокоментуєте?