У Національному музеї літератури України відбулося літературно-мистецьке свято «На Київських пагорбах»

0

10 квітня Національна спілка письменників України провела літературно-мистецьке свято «На Київських пагорбах», яке відбулося в Національному музеї літератури України за участі відомих українських митців.

У програмі прозвучала найкращі вірші сучасних українських митців, присвячені Україні, Києву, нашому життю і незборимим українським воїнам.

Модераторами заходу були голова Київської організації Національної спілки письменників Марія Морозенко і заступник голови київської письменницької організації Дмитро Чистяк.

На свято поезії завітали відомі українські письменники і митці, а також шанувальники українського поетичного слова, зокрема Петро Перебийніс, Михайло Сидоржевський, Володимир Петрук, Надія Кир’ян, Владлен Ковтун, Станіслав Шевченко, Борис Пономаренко, Микола Владзімірський, В’ячеслав Гук, Павло Кущ, Олександр Шугай, Тетяна Пероганич, Ярослав Чорногуз, Інна Ковальчук, Галина Сорока, Юлія Луценко, Світлана Мирвода, Олександр Василенко, Наталія Марченко, Раїса Харитонова, Іван Донич, Катерина Міщук, Леся Пронь, Тетяна Петровська, Світлана Касьяненко, Ілля Харламов, Валентина Давиденко та інші.

Марія Морозенко подякувала всім присутнім за те, що під час жахливої війни українські митці не лише відроджують давні традиції святкування київської поетичної весни, а й мужньо боронять власним потужним словом наші духовні кордони. Без перебільшення, зазначила вона, поезія дає нам сили жити далі й творити, а також ділитися теплом власних серць, утіленим у поетичних творах, зі всіма небайдужими до сучасного українського мистецтва.

Дмитро Чистяк наголосив на знаковості цього поетичного вечора, який попри війну не лише згуртував навколо себе українських митців, а й подарував змогу творчого спілкування і став одним із символів нашої української непохитності й незборимості. Він також зазначив, що київська поетична школа подарувала Україні багатьох талановитих поетів, твори яких стали піснями. Також він презентував антологію урбаністичної поезії «На київських пагорбах», книжку композитора Володимира Губи «Київ – серце України!», де поєдналася поетична й пісенна творчість, свіжі числа літературного журналу «Київ», антологію української поезії «Сонячні кларнети» в перекладі французькою та італійською мовами, яку він уклав, а також антологію сучасної української поезії «Київські вітражі», упорядниками якої є поети Станіслав Шевченко і Василь Дробот. Тобто, підкреслив Д. Чистяк, київське літературне життя вирує, і це дуже важливо і символічно.

Громадський діяч і поет-пісняр Владлен Ковтун  представив народних артистів України Світлану Мирводу та Олександра Василенка, які виконали ряд пісень, присвячених Україні та нашим мужнім воїнам, зокрема «Прощатись не хочу», «Наші Василі» та інші.

Директор Національного музею літератури України Галина Сорока подякувала Спілці письменників України за плідну співпрацю, а також наголосила на важливості таких творчих зустрічей, бо поезія не лише зцілює, а й допомагає вижити, оскільки краса береже життя.

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський  подякував керівництву Музею за тривалу плідну співпрацю, а також зазначив, що для письменників надзвичайно важливе спілкування, тому творчі особистості  потребують спілкування саме такого формату, яке не лише надихає, а й духовно об’єднує. М. Сидоржевський також зауважив, що Спілка письменників – це один з острівців українського духу, і письменники мають берегти цю твердиню, бо ми боремося за нашу національну культуру, яку наш ворог і досі намагається знищити.

На заході виступив відомий український поет, журналіст, громадський діяч, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Петро Перебийніс. Він подякував організаторам за свято української поезії і прочитав свій вірш  «Зненацька в сутінках зелених…». Також на заході прочитали свої твори відомі українські поети, зокрема Станіслав Шевченко – «Несхитно вірю в Україну», «Колесо огляду» та ін.; Тетяна Левицька – «Україна непереможна»; Олександр Шугай – «Дитя війни», «Ромашки»; Валентина Давиденко – «Лексикон Памви Беринди»; В’ячеслав Гук – «Безмірний розпач темних дерев напередодні зими…», «Дерево – мертве, й змертвіли волокна кори…» ті ін.;  Ярослав Чорногуз  – «Дві квітки», «Зима стрічається з весною», «Апокаліпсис і порятунок людства» тощо. Також свої твори прочитали Марія Морозенко, Борис Пономаренко, Інна Ковальчук, Раїса Харитонова, Надія Кир’ян та інші поети.

Вельми уважні модератори всім присутнім, хто мав бажання виступити, надали слово.

Завершила урочистий вечір народна артистка України Світлана Мирвода піснею на слова Марії Морозенко «Україно моя».

Весна для літературного Києва – це завжди пора творчих вечорів, презентацій, численних зустрічей письменників із читачами – так було до війни. І нехай так буде й тепер! Бо навіть під час жорстокої війни, яку розпочала проти України росія, Київ доводить, що він – культурна столиця однієї з найбільших країн Європи, яка об’єднує українських митців і живить душі й серця всіх небайдужих до потужного українського слова.

Цей весняний поетичний захід – ще одна символічна цеглинка у незрушний підмурівок нашої майбутньої Перемоги!

Пресслужба НСПУ

Фото – Песслужба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я