Відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

На засіданні розглянули питання щодо внесення змін у склад Секретаріату НСПУ. Зі складу Секретаріату і Правління НСПУ виведено секретаря Марію Морозенко у зв’язку з її передчасною смертю. До складу Секретаріату кооптовано письменників Андрія Демиденка і Дмитра Чистяка.

На засіданні Секретаріату розглянули питання фінансового стану організації. Зважаючи на мізерне бюджетне фінансування (517 тис. грн. на рік), а також ускладнення, спричинене війною, відносин з орендарями та неможливістю проведення в Будинку письменників платних заходів, фінансове становище НСПУ залишається складним, і це має негативний вплив на діяльність творчої організації.

Також було розглянуте питання про становище у Львівській обласній організації НСПУ та виключено з лав Спілки за недотримання статутних норм Лілію Демидюк і  Наталію Трохим, згідно положення Статуту (Статті 3.7 і 6.15 Д).

На засіданні підтримали висунення на здобуття Шевченківської премії від НСПУ Олександра Гунька, Наталки Фурси і Василя Яременка, а також підтримана ініціатива Національної спілки краєзнавців України щодо повторного висунення Станіслава Аржевітіна.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко доповів про завершення роботи над створенням Меморіальної дошки, яку планується встановити на фасаді Будинку письменників у Києві 1 грудня цього року – вона нагадуватиме всім про місце і час, де зароджувалися незворотні процеси відновлення української державності.

Також було затверджено рішення Правління Київської організації НСПУ, згідно з яким на посаду тимчасової виконувачки обов’язків голови Київської організації НСПУ затверджено Тетяну Фольварочну. Їй доручено організувати підготовку до проведення конференції КО НСПУ, на якій буде обране керівництво столичної письменницької організації.

На засіданні також затверджено оновлений склад журі літературної премії імені В. Портяка і склад Комісії з творчої спадщини Марії Морозенко, яку очолив Д. Чистяк.

Також Секретаріат надав літературній премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди статусу всеукраїнської.

На засіданні Секретаріату розглянули і  затвердили заяви на прийом до НСПУ нових членів, зокрема до лав письменницької організації прийняті: Чернівецька письменницька організація – Олена Рєпіна; Хмельницька – Олег Мучник, Альона Радецька; Запорізька – Іван Кушніренко; Львівська — Григорій Васянович, Оксана Гунька-Маїк; Черкаська – Анна Григорович; Дніпровська – Олена Федіна; Рівненська – Микола Панченко; Тернопільська – Марія Гуменюк; Миколаївська – Наталя Барбарош; Чернігівська – Надія Галковська; Вінницька – Наталія Погребняк, Олена Павленко; Херсонська – Сергій Осипенко; Закарпатська – Василь Білич, Тарас Ващук; Івано-Франківська – Галина Пухта; Житомирська – Юрій Ясінський; Київська – Василь Губарець, Євген Букет, Наталія Колесніченко-Братунь, Богдан Лета, Юрій Тесля, Світлана Кас’яненко, Іван Рябчій.

На засіданні Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я