Секретаріат НСПУ зробив заяву щодо постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №26

0

Президентові України Порошенку П.О.,
Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.,
Голові Комітету Верховної Ради України
з питань науки та освіти Гриневич Л.М.
Міністру освіти і науки Квіту С.М.

Секретаріат Національної спілки письменників України стурбований невмотивованими ініціативами Міністерства освіти і науки України, яке підготувало постанову Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №26 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти».

Відповідно до цього документу, з переліку освітніх спеціальностей галузі «журналістика» зникли «реклама та зв’язки з громадськістю» і «видавнича справа та редагування», які надалі будуть спеціалізаціями в межах спеціальності «журналістика». Таку освітню реформу піддала критиці Науково-методична комісія, до якої входять науковці з різних університетів України. Члени Науково-методичної комісії пропонують перейменувати галузь освіти 06 «журналістика» на «соціальні комунікації», повернути до переліку спеціальностей під шифром 062 «рекламу та зв’язки з громадськістю» та 063 «видавничу справу та редагування». Пропонується перенести до цього переліку спеціальність 029 до шифру 064 «інформаційна, бібліотечна та архівна справа», адже в науці про соціальні комунікації є наукові спеціальності 27.00.02 «документознавство, архівознавство», 27.00.03 «книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство», 27.00.07 «соціальна інформатика».
Ці нововведення зроблені Міністерством освіти і науки без обговорення зі спеціалістами та без представлення науково-педагогічній спільноті Україні. Таким чином були перекреслені багаторічні напрацювання українських фахівців у галузях, які потрапили під скорочення.
Українських письменників обурює намір Міністерства освіти і науки України скоротити «рекламу та зв’язки з громадськістю», адже інформаційні війни, які веде з нами сьогодні Росія, безпосередньо пов’язані з цією спеціальністю.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я