Заява Секретаріату Національної спілки письменників України

0

Останнім часом у ЗМІ почастішали повідомлення, які свідчать про активізацію провокаційної діяльності Росспівробітництва в Україні. Маємо на увазі залучення українських школярів до участі в програмі «Здравствуй, Россия» в Москві та Санкт-Петербурзі, а згодом — молодих художників до акції «Три Софії». Ідеологія таких заходів має на меті передусім виявлення слабких місць в українському суспільстві, зокрема, в його молодіжному сегменті, та підкріплення тези про начебто «внутрішньо український конфлікт» на Сході України: ось, мовляв, її представники мирно співпрацюють зі своїми російськими ровесниками.

На жаль, на четвертому році війни — імперської, загарбницької з боку Росії й національно-визвольної з боку України — доводиться констатувати, що влада досі не спромоглася припинити ворожу діяльність Росспівробітництва на території нашої держави і що часто патріотичні партії, рухи, громадські організації змушені перебирати на себе прямі обовязки та функції владних структур з протидії агресору.

В цьому зв’язку хочемо наголосити, що антиукраїнські акції Росспівробітництва, як правило, фінансуються коштом Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва країн-учасниць СНД. Україна свого часу не підписала угоди про створення цього фонду. Відтак участь організацій та окремих громадян України у фінансованих фондом заходах можна розцінювати як таку, що не лише не відповідає, а й суперечить інтересам нашої держави. Керівництво НСПУ застерігає письменників від участі в заходах і публікаціях, що проводяться Росспівробітництвом чи іншими, не обо’язково російськими структурами під егідою Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва країн-учасниць СНД, і розцінюватиме таку участь як несумісну з перебуванням у Спілці.

Секретаріат НСПУ

 

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я