Як звільнити памʼять смартфона, не видаляючи важливі файли?

0

Щороку світові розробники смартфоні працюють над розширенням внутрішньої памʼяті своїх девайсів, тому що сучасний акцент на користування мобільними додатками, а особливо соціальними мережами вимагає більших потужностей від будь-якого апарату. Тим більше, що тривале використання смартфону рано чи пізно сигналізує про те, що всі запаси вичерпано, навіть якщо особистих файлів там мінімум.

Загальні поради

Одним з перших способів звільнити більше місця у своєму смартфоні є простий аналіз його вмісту. Сучасний темп появи нових мобільних додатків настільки високий, що будь-який смартфон сьогодні обовʼязково має декілька таких програм, які не використовуються взагалі або ж звантажувалися для однієї конкретної задачі. Обрати найкорисніші додатки та перевірити їх актуальність допоможуть спеціальні сервіси — такими, наприклад, часто користуються прихильники азартних ігор, коли обирають собі вигідний майданчик для гри на edigitalstu.

Для тих власників смартфонів, яких періодично турбує питання заповнення памʼяті, чудовою порадою стане контролювання власної галереї — часто буває так, що фотографії та скриншоти займають до 90% від обсягу зайнятої памʼяті. Якщо ж навіть розчищення місця шляхом видалення непотрібних файлів не допомогло, то саме час занурюватися у налаштування та шукати причини там.

Цілком можливо, що повільна або некоректна робота смартфона викликана тим, що зайнята саме оперативна, а не вбудована памʼять. Саме вона відповідає за те, щоб пристрій залишався багатозадачним, а користувач з легкість міг запустити одразу декілька програм та перемикатися між ними. Найпростіше розв’язання питання — перезавантаження смартфона. Це зупинить всі фонові задачі, які можуть використовувати оперативну памʼять та і у профілактичних цілях не завадить, адже з часом такі процеси накопичуються.

Забути все минуле

Найчастіше причиною переповненої памʼяті стає кеш браузера та різноманітних додатків.У ньому зберігають дані зі сторінок, які найчастіше використовуються. Простіше кажучи, він допомагає швидше завантажуватися інтернет-сторінкам, які ви вже відвідували. З мобільними додатками історія та сама. Наприклад, підписавшись на будь-який телеграм-канал та передивляючись там новини, смартфон буде накопичувати кеш шляхом медіафайлів — зображень та відео.

Наприклад, Telegram дозволяє прямо у налаштуваннях додатка видалити зайвий кеш або навіть увімкнути його періодичне автоматичне очищення. Це особливо актуально для тієї категорії користувачів соціальних мереж, які віддають перевагу спілкуватися за допомогою аудіо та відеоповідомлень.

Провівши детальну перевірку мобільних додатків та файлів у пошуках непотрібного, не зайвим буде також налаштувати свій смартфон так, щоб памʼять через короткий проміжок часу знову не виявилась переповненою. Тут поради будуть відрізнятися в залежності від смартфона:

  • Можна вимкнути автоматичне оновлення додатків;
  • Власникам Iphone доступна функції “усунення програм”, коли вони не видаляються, але завантажуються в хмарне сховище, звільняючи місце;
  • Скористатися спеціальними програмами для очищення памʼяті;
  • Вимкнути спільні альбоми у галереї.

Проблема досі залишається актуальною, проте все рідше зустрічається у сучасних моделях. Уникнути її зовсім допоможе періодична профілактика та дотримання простих правил користування. 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я