2 листопада у Будинку письменників відбувся ювілейний вечір, присвячений 130-річчю від дня народження Петра Панча

0

У Будинку письменників відбувся ювілейний вечір «На калиновім мості», присвячений 130-річчю від дня народження Петра Панча.

В урочистому заході взяли участь відомі українські письменники: Борис Пономаренко, Юлія Бережко-Камінська, В’ячеслав Гук, Валентина Козак, Микола Гриценко та інші.

Розпочав вечір заступник голови Київської організації НСПУ Борис Пономаренко. Він докладно розповів про життєвий і творчий шлях письменника. Зокрема зауважив, що свої перші літературні твори письменник опублікував, коли йому було вже 30 років, маючи вже чималий досвід непростого життя. Перші твори Петра Панча вийшли друком під псевдонімом «Максим Отава».

Письменниця Валентина Козак зазначила, що письменник мав дар чудового оповідача, а тому його новели, повісті, романи, твори для дітей після прочитання завжди западають у душу, їх хочеться перечитувати.

Письменник В’ячеслав Гук поділився своїми враженнями від творчості Петра Панча, зокрема він розповів, що однією з найулюбленіших книжок його дитинства була саме повість «Син Таращанського полку», яка надихала не лише на дитячі подвиги, а й змушувала замислитися над тією вельми великою ціною, яку заплатили українці за свою свободу під час Другої світової війни.

Поет Микола Гриценко зупинив увагу на темах і порушеній проблематиці у творах письменника. Зокрема теми життя і смерті, людського патріотизму, гуманізму, самопожертви є провідними в творчості Петра Панча і співзвучні з нашим часом, тому його творчість актуальна й сьогодні.

На урочистому вечорі були прочитані уривки із творів Петра Панча «Облога ночі», «Син Таращанського полку», «Рідна земля», «Гнів матері» та ін.

Письменник Борис Пономаренко майстерно прочитав уривок із роману Петра Панча «На калиновім мості», за який той був удостоєний 1965 року Шевченківської премії, а також уривок зі збірки «Відлітають журавлі», якою колись Петро Панч попрощався зі своїми читачами.

Захід було проведено з дотриманням усіх карантинних вимог.

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я