«Троянди й виноград Максима Рильського»

0

Під таким епіграфом із рядка титульного вірша класика, напередодні річниці кончини поета ( 24 липня 1964р.) відбулося творче зібрання в біблотечно-інформаційному відділі Національного Шевченківського заповідника в Каневі.

Онук Максима Тадейовича, теж Максим, на честь діда, директор благодійного фонду його імені, заслужений журналіст України, поповнив новими виданнями чималу й змістовну книгозбірню Рильського в заповіднику. Зокрема, збіркою вибраних віршів з усіх восьми неокласичних книжок поета 20-х років, а також факсиміле автографа відомого вірша «Канів», який пробуджує почуття гордості й любові до славетного міста. Вірш «Канів» — лише одна з перлин Шевченконіани Максима Рильського: загалом, десятки віршів, перекладів, передмов, літературних розвідок та досліджень, редакторських праць, листів складають антологію посвят Кобзареві, виданої свого часу заповідником. На цьому під час творчої зустрічі наголошували завідуюча відділом Ірина Вакула та відомий на Черкащині культуро-освітній діяч, поетеса Віра Носенко.

Учасники зустрічі – науковці, вчителі, музейники, бібліотекарі — стали глядачами слайдової презентації, яка познайомила з родиною Максима Тадейовича від батьків до онуків, із його кращими друзями, із маловідомим світлинами життєпису поета. Звучав голос Рильського, який читав свої вірші, пісні на його слова, покладені на музику сучасними композиторами. Натхненно декламували вірші Максима Тадейовича канівські вчителі Ніна Гордійчук та Ірина Погорєлко.

Свєрідним відкриттям для присутніх став відновлений аудіозапис віртуозних імпровізацій М. Рильського на фортепіано. Колись батько Тадей зазначав, що Господь не обділив Максима слухом, «може, і музикантом стане». Через багато років Максим Тадейович, не заперечуючи батькові, додав «… тільки згодом сталося так, що слово заступило музику». Втім, Рильський і музичне мистецтво — тема окремої великої розмови. Як і інша – педагогічна діяльність поета, з якою онук ознайомив канівчан. Понад десять років вчителювання в сільських школах та в Києві, актуальні й на наш час думки і рекомендації щодо шкільного виховання — ще одна грань таланту світоча нашої культури!

На фото: завідуюча бібліотечно-інформаційним відділом Шевченківського заповідника Ірина Вакула та онук Максим Рильський біля стенду експозиції книжок поета під час презентації

Джерело: facebook.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я