Слідами Марії Примаченко: що бачать дорослі, і що – діти

0

5 лютого о 18:30 в Будинку письменників НСПУ (вулиця Банкова, 2) відбудеться презентація книжки Світлани Тараторіної і Наталі Левицької «Оця Марія звірів малювала». Представлять книгу не лише автори, а й наймолодший книжковий блогер «Інстаграму» – 12-річна Анна Полегенько. Це перша зустріч у рамках студії книжкового блогерства у партнерстві з «Кабінетом молодого автора НСПУ», за підтримки літературно-художнього журналу «Дніпро» та видавництва «Видавництво».

«Оця Марія звірів малювала» — 68 сторінок захопливої історії про неймовірні пригоди маленької художниці із селища Болотня. Марія переживає важку хворобу, через що її світ змінюється. Здається, не варто чекати на щось хороше.

Але в Марії є фарби і величезне бажання малювати. Із темного лісу за Марією спостерігають фантастичні звірі. Вони знають її таємницю, про яку сама дівчинка ще навіть не здогадується.

Це книжка про те, що мрії рятують. І не лише нас, а й усе навколо. Що недуга не стане на заваді наполегливості. Що уява може все.

Яскраві ілюстрації Наталки Левицької відтворюють унікальну атмосферу загадкового світу Марії Примаченко. Це ще й перша художня спроба розповісти про дитинство Марії та про те, як їй удалося досягти своїх мрій.

«Оця Марія звірів малювала» є прямим продовженням двотомника «Це зробила вона» і першою книжкою-історією проєкту «Дівчата можуть усе» про видатних українок. І під «першою» ми, звісно, маємо на увазі, що далі буде!

Написала роман Світлана Тараторіна. Письменниця народилася і виросла в Криму. Авторка фантастичного роману «Лазарус» та низки оповідань, що входили до міжавторських збірок.

Переможниця конкурсу фантастичних оповідань від літературного об’єднання «Зоряна фортеця» і журналу «Стос». Отримала спеціальну відзнаку на фестивалі фантастичних оповідань «Брама». Роман «Лазарус» здобув першу премію на конкурсі рукописів від «Видавничої групи «КМ-Букс» та спеціальну відзнаку директорки Українського інституту книги О. Коваль на BookForum Best Book у Львові 2019 року, увійшов до довгого списку Книги року ВВС–2019. Світлана Тараторіна – володарка премії «ЛітАкцент року – 2018».

2019 року отримала нагороду від Європейського товариства наукової фантастики The CHRYSALIS AWARDS – за найкращий дебют.

Наталя Левицька, українська ілюстраторка, учасниця виставок TheRoom, ПроЛic, Читачi, Ecuador Poster Bienal–2018 та проєкту «Це зробила вона». У минулому бренд-iлюстраторка компанії Beetroot. Cеред клієнтів Наталки – компанія Climeon, журнали Culture Trip та Shameless mag та ін.

Юну блогерку Анну Полегенько представила її мама: «Аня дуже любить читати і знайома особисто з багатьма сучасними авторами. В 2018 році мала честь вручати премію ТОП-Барабуки на рівні з відомими діячами культури.

Навесні 2019 року брала участь у виборах до книжкового парламенту від Національної дитячої бібліотеки, увійшла в п’ятірку фіналістів і стала почесною членкинею Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги ІВВY. А вже влітку виграла конкурс «Лідерів читання» від Національної дитячої бібліотеки. За останнє літо прочитала 97 книжок, за цей рік – майже 300 книжок.

Також торік Аню запросили провести церемонію вручення «Корнійчуковської премії» (м. Одеса). Окрім читання Аня любить співати, творити, грати на фортепіано. В рамках III всеукраїнського конкурсу об’ємного моделювання «IParus 3D pen» посіла 1 місце».

У школі вона обіймає посаду міністра екології. Навчається другий рік у гуртку «Написатор» (літгурток від «БараБуки» для юних письменників молодшого та середнього шкільного віку під керівництвом Галини Ткачук). Кілька разів книжкові огляди Ані публікували в підлітковому Журналі «Однокласник».

У жовті 2019 року вперше була модератором на презентації книги Ольги Войтенко «У світлі світляків» («Видавництво старого лева»). Також у жовті вперше в рамках Х Фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів», за підтримки Журналу «Однокласник, мала свій
захід: «Читати і захоплювати читанням»».

Аня веде свій інстабукблог, де висвітлює книжкові і культурні події, пише відгуки на книжки, популяризує українськи книги.


Вхід на захід вільний. Реєстрація за номером:
(066) 892-13-51 (Вайбер, Ватсап, Телеграм).

Партнери заходу: Національна спілка письменників України, Радіо «Культура», Літературно-художній журнал «Дніпро», сайт газети «Український інтерес»», Літературна агенція «OVO», видавництво «Видавництво».

Захід відвідають письменники, громадські діячі, видавці, студенти, фотографи, дизайнери. Запрошуємо всіх охочих на студію книжкового блогерства.

Ярослав Карпець

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я