У Вінниці відбудеться письменницький фестиваль «Острів Європа»

0

15-17 червня 2018 року у Вінниці на різних локаціях міста відбудеться фестиваль «Острів Європа».

«Острів Європа» – мистецький проект, покликаний артикулювати літературу минулого й сьогодення, вкорінену в ментальному світі європейської цивілізації. Упродовж століть «старий континент» не змінював своїх берегових обрисів, однак кордони та лінії переділу перетворювали долі сотень мільйонів людей на безперервний пошук себе у строкатому світі. За цей час поняття «європеєць» зазнало і продовжує зазнавати численних трансформацій, і саме література чи не найсильніше фокусується на цьому питанні.

Фестиваль «о.Є» планує зібрати непересічних письменників, діячів мистецтва та інтелектуалів з різних куточків континенту на спільну розмову про Європу як острів, де можна відчути присутність Іншого на єдиній території – географічній та психологічній. 

Особливістю фестивалю є залучення унікальних урбаністичних «острівців» у різних точках Вінниці, прив’язаних до атмосфери літературності. Тут відбуватимуться літературні читання, дискусії інтелектуалів, перформанси та концерти, виставки й екскурсії, наповнюючи простір міста новими сенсами та видобуваючи з нього його органічні контексти. Відвідувачі фестивалю зможуть відчути атмосферу «літературного безвізу», який органічно поєднуватиме європейських митців з їхніми українськими колегами – доводячи понад столітню традицію інтегрованості української культури в континентальні й світові тенденції.

У фокусі фестивалю будуть ті контексти й автори, які репрезентують «малі» мови та «камерні» літератури, що знаходяться поза мейнстримними течіями. Також серед гостей будуть літератори, пов’язані тематикою і особистою історією з багатокультурними регіонами України.

Організатори фестивалю: громадська організація «Культурний Кампус», Вінницька міська рада та Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського.

 

Довідка:

«Острів Європа» – літературний проект, заснований українськими літераторками Катериною Калитко й Анною Вовченко у 2015 році. Проект покликаний артикулювати здобутки «малих» та «камерних» літератур Європи (Центрально-Східна Європа, Балкани, Середземномор’я та інші регіони, а також творчість мігрантів) та їхній зв’язок з українським історико-культурним контекстом. Реалізував події в рамках Форуму видавців у Львові, Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo».

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я