Вечірні літературні зустрічі: Ірина Баковецька-Рачковська

0
2291

Сьогодні, 6 травня, о 21:00 у прямому ефірі на власній сторінці у «Фейсбук» у рамках «Вечірніх літературних зустрічей» від «Кабінету молодого автора НСПУ» виступить письменниця із Рівненщини, голова Рівненської організації Національної спілки письменників України Ірина Баковецька-Рачковська.

Ірина Баковецька-Рачковська народилась 1985 р. Закінчила Національний університет «Острозька академія» і здобула кваліфікацію магістра релігієзнавства, викладача філософських та релігієзнавчих дисциплін;  закінчила Рівненський державний гуманітарний університет (бакалавр музичного мистецтва, диригента хору, артиста хору) та Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка С. Дем’янчука («Журналістика»).

Із 2016 р. – голова Рівненської організації НСПУ. На цій посаді сформувала команду молодих культурних діячів та письменників, запустивши проєкт «Молодіжна літературна платформа» (реалізація молодих ініціатив, проєктів у напрямку сучасного українського літературного процесу, пошуки талантів серед провінційної молоді), ініціювала створення та разом із командою молодих професіоналів організовує щорічний Всеукраїнський арт-семінар «Куст» (літературна освіта для молоді, курси, лекції, семінари-практикуми в поєднанні з культурно-туристичними аспектами).

Ірина Баковецька-Рачковська – співорганізаторка (2018 р.) рок-фестивалю «Тарас Бульба», вечора-реквієму в рамках відкриття в «Мистецькому Арсеналі» виставки документальних фотографій і творів художника, Героя України Тараса Більчука «Переведи мене через Майдан».

Ірина організовує щорічні одноденні письменницькі резиденції при Свято-Воскресенському монастирі в урочищі Гурби – історичного місця бою УПА та НКВС.

Організувала перший на Рівненщині еко-фестиваль провінційних письменників та бардів «Бурштинові рими» з метою популяризації української культури, туристичного аспекту Рівненщини, виявлення місцевих талантів серед провінційного населення.

Ініціювала та реалізовує акцію «Уласа в шкільну програму», метою якої є повернення вивчення творів Уласа Самчука до обов’язкової шкільної програми.

2011–2019 рр. — головний редактор КП «Телерадіокомпанія «Березне» Березнівської районної ради.

  • Співорганізаторка екстремальних туристичних змагань стежками Героїв «Доброволець-2013» імені Клима Савура;
  • Створила унікальний радіопроєкт «Поліський фольклор», метою якого стало висвітлення та популяризація фольклорних колективів Березнівського району, їхньої культурно-мистецької складової та напрямків діяльності;
  • Сформувала сітку культурно-просвітницьких та соціальних радіопередач, була авторкою та ведучою передач за участю культурних, релігійних, громадських діячів;

2009–2011 рр. – відповідальний редактор КО «Березнівська районна редакція проводового радіомовлення» Березнівської районної ради;

Громадська робота:

Із 2014 року — член Національної спілки письменників України, з 2009 р. — Національної спілки журналістів України, з 2013 р. — ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». У 2018 р. була експертом у напрямку літератури та видавничої справи Українського культурного фонду. З 2017 р. є членом РОО УНСО, з 2016 р. – член Правління Рівненського обласного об’єднання ВУТ «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка, з 2010 р. – член ГО «Конгрес української інтелігенції». З 2019 р. є експертом House of Europe («Дім Європи») у секторі «Гранти та програми мобільності: House of Europe» (навчальні подорожі, музика), та експерт в експертній комісії Українського культурного фонду у секції літератури та видавничої справи.

Активно співпрацює в низці комісій, комітетів та в інших дорадчих органах, що діють при облдержадміністрації та її структурних підрозділах.

Творча діяльність:

– автор поетичних збірок «Фундаменти святинь», «Римовані весни», «Перехрестя роси», «Із ребра Хаосу», «Write, tomboy, write, або Якби Бенксі жив у місті Ра»; книги «Релігійне життя Надслучанського краю. Культурно-краєзнавче дослідження»; роману «Пластилін».

Степендіатка Президента України (2019 р.), лауреат Міжнародного журналістського конкурсу «Срібне перо – 2013» («Краща радіопередача року»), лауреат літературних премій імені Михайла Дубова, Валер’яна Поліщука, Уласа Самчука; нагороджена медаллю «За патріотизм до України», нагороджена медаллю «За благодійну діяльність».

Долучайтеся до прямого ефіру, під час якого виступить Ірина Баковецька-Рачковська, зайшовши на її сторінку у «Фейсбук»: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008002593668

Нагадуємо, «Вечірні літературні зустрічі» як проєкт на час карантину триває уже понад місяць. Для усіх охочих щодня виступають як молоді маловідомі автори, так і зрілі та впізнавані поети і прозаїки.

Юлія Бережко-Камінська,  секретар НСПУ по роботі з молодими авторами

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я