Викрадені книги Галілео та Ньютона знайшли в румунському селі

0

Поліції вдалося повернути викрадені чотири роки тому рідкісні книги, серед яких твори Галілея та Ньютона. Про це повідомляє bbc.com.

Книги вартістю приблизно 3,3 млн доларів США викрали зі складу у британському місті Фелтем, Західний Лондон, під час “висококваліфікованого злочину”.

Двоє членів організованої злочинної групи спустилися з даху, проникли до приміщення та забрали книги.

Потім злочинці перевезли рідкісні видання до Румунії.

У жовтні 12 чоловіків ув’язнили за низку крадіжок.

Серед їхніх злочинів було викрадення з центру розмитнення Frontier Forwarding у Фелтемі. А з-поміж “трофеїв” – роботи, які мають “величезне культурне значення”.

До викраденої, а згодом схованої колекції увійшли рідкісні видання Данте та ескізи іспанського художника Франциско де Гоя, а також твори Галілео Галілея та Ісаака Ньютона, що датуються XVI-XVII століттями.

Ці видання належали трьом торговцям книгами, двом італійським та одному німецькому. Їх знайшли захованими під будинком у румунському селі.

Детективам вдалося знайти усі, крім чотирьох з 240 книг.

Водночас 83 книги отримали пошкодження різного ступеня — від незначних до важких. Їх знищила вологість та цвіль, адже книги були заховані під бетонною підлогою.

У деяких книг пошкодилися палітурки через недбалий спосіб транспортування.

Власники віднайдених книг надзвичайно втішені знахідкою, на яку чекали близько чотирох років. Водночас, вони засмучені пошкодженнями, які отримали деякі рідкісні видання.

Джерело: «Українська літературна газета» 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я