Алея видавців на Ірпінському Парнасі: Радуга

0
934

«Радуга» — один з найстаріших літературних журналів Європи. Видається в Україні з 1927 року. Переважно публікує твори літераторів України, які пишуть російською мовою, а також вихідців з України, які нині проживають в інших країнах. Активно висвітлює сучасний літературний процес в Україні незалежно від мови написання творів (українська, російська і т. Д.).

У журналу кілька разів змінювалась назва: «Красное слово», «Литстрой», «Советская литература», «Советская Украина». За часів сталінських репресій журнал в 1937 році був закритий. Знову став виходити в 1948 році як альманах. Нинішню назву журнал носить з 1963 року. Серед головних завдань журналу — публікація кращих творів українських письменників, які пишуть російською мовою, пошук і підтримка молодих талановитих авторів. Рубрики: «Проза», «Поэзия», «Литературний взгляд», «Зрительный зал», «Мир вокруг», «Воспоминания. Дневники». «Люди и книги», «Рецензии. Впечатления», «Обратная связь», «Конкурсы. Рейтинги», «Шутки в сторону», «Радуга» — детям», «Галерея «Радуги», «Украинский мир».

Зараз періодичність журналу — 1 номер на 2 місяці. Редакція журналу також випускає книги. Близько тридцяти найменувань щорічно. Це головним чином художня і культурологічна література.

«Радуга» постійно виступає співорганізатором і співзасновником літературних конкурсів і премій. В даний час серед них — Одеська міжнародна літературна премія імені Ісаака Бабеля, Міжнародна літературна премія «Без меж», премія «Круг родства» імені Ріталія Заславського. Журнал регулярно проводить літературні вечори як в Україні, так і в інших країнах. При журналі працюють літературні школи, студії для початківців.

У 2016 році при «Радузі» організований театр з однойменною назвою. До редколегії журналу входять відомі українські письменники, які пишуть російською мовою: Андрій Курков, Марина і Сергій Дяченко, Анатолій Крим, Валентина Єрмолова, Сергій Черепанов, Андрій Дмитрієв та інші.

Головний редактор журналу — Юрій Ковальський.

E-mail: rdga1927@gmail.com 

Сайт: raduga.org.ua

Оргкомітет «Ірпінського Парнасу»

Детально про фестиваль: https://www.facebook.com/groups/148567155701043/about/

 

 

  

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я