Пам’яті Дмитра Кременя

0

Гадяцький полковник, а чи з Умані
Сотник – то історія сама.
Літописи наші непридумані,
Але інших – Господи! –нема.


Цим віршем розпочав перший конкурс читців поезії Шевченківського лауреата Дмитра Креміня керівник управління культури Вітовської райдержадміністрації Сергій Гололобов. Він привітав присутніх в залі міського Будинку вчителя Миколаєва і наголосив на важливості відродження поетичного слова зародженого на Миколаївщині в пам’ять про визначного українця, поета, громадського діяча співця рідного слова Дмитра Кременя.

Його поезія пронизує нашу історичність на віки даючи пророчі настанови у відбудові українського сьогодення.

Голова Миколаївської крайової організації Народного Руху України, кандидат історичних наук, народний депутат України четвертого скликання Юрій Діденко наголосив на важливості такого заходу, який покликаний об’єднувати нас, українців, пробуджувати любов до рідної землі, пошановувати великих синів своєї держави.

Він назвав організаторів конкурсу це Миколаївський фонд «Дітям України», обласна організація спілки письменників України та крайова організація Народного Руху України, за підтримки управління освіти та науки облдержадміністрації, міськвиконкому міського управління освіти, СП «Нібулон», «Фотореклама» Миколаїв.

«Миколаївський оберіг» таку назву віднині носить цей конкурс на якому були присутні члени родини – дружина Ольга Кремінь та народний депутат VІІІ скликання, син Тарас Дмитрович. Він вказав на важливість збереження та відродження національної культури через проведення таких заходів.

В конкурсі взяли участь близько 50 учасників з Снігурівського, Первомайського, Новобузького району та м. Миколаєва.

В цей день звучали вірші поетів прибузького краю Дмитра Кременя, Валерія Бойченка, Миколи Вінграновського, Світлани Іщенко, Олександра Сичова та інших.

Переможцями конкурсу читців поезії ім. Дмитра Кременя «Миколаївський оберіг» стали і отримають дипломи І ступеня Клімошенко Владислав Миколаївський муніципальний академічний коледж, Пинзару Ірина КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж», Кучеренко Віталій та Толстікова Олександра Миколаївська ЗОШ №54, Дьяченко Віталіна Миколаївський національний аграрний університет.

Вітаючи усіх присутніх з народженням нового конкурсу від імені членів МОО НСПУ наголосила, що ніколи не забудемо духовного побратима, талановитого поета, людину, яка жила непідкупною любов’ю до світу.

Віра Марущак, голова Миколаївської ОО НСПУ

Photo by Ben Mullins on Unsplash

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я