Почесна гостя «Камертона» – Мирослава Которович

0

Знайомимося ближче з учасниками, партнерами і почесними гостями Міжнародного проекту «Музично-поетичний салон «Камертон», перший концерт якого відбудеться вже 31 січня (пт) о 17:00 в Києві (Банкова, 2, Будинок письменників НСПУ).

Концерти «Камертона» будуть сповнені вишуканою музикою, у тому числі й від відомих митців, імена яких будуть вписані золотими літерами в історію української культури. Мирослава Которович – одна із тих скрипальок, яка зачаровує своєю віртуозністю і високою майстерністю. Заслужена артистка України, старший викладач кафедри скрипки Національної музичної академії України.

У 1993 р. Мирослава Богодарівна стала солісткою НАС «Київська Камерата». Під керівництвом диригента В. Балея (США) брала участь у записі авторського диску композитора Є. Станковича.

Починаючи з 1998 р., гастролює в багатьох країнах світу у складі камерного оркестру «Кремерата Балтика», засновником і керівником якого є видатний скрипаль Ґідон Кремер. У рамках цього проекту також грала концерти камерної музики з відомими музикантами на фестивалях в Австрії та Швейцарії.

Мирослава Которович — автор циклу музично-театральних проектів у жанрі музичні новели («Роль для скрипки», «Сотворіння», «Скрипкові капризи», «Сходами», «Намисто з дитячих мрій» та ін.), про один із яких у 2000 р. було знято фільм у циклі передач «Варіації на тему», а проект «Сотворіння» втілився в однойменний сольний CD-диск.

Виступає як солістка з багатьма оркестрами України, має сольні виступи за кордоном.

У співпраці з батьком в 2005 р. вона започаткувала цикл студентських зустрічей і концертів під назвою «Violino solo».

У ДКА «Київські солісти» працює з 2001 р. З 2003 р. — концертмейстер ансамблю «Київські солісти», з 2006 р. — заступник художнього керівника з творчих питань ансамблю «Київські солісти».

Автор аудіо-проекту «Грають „Київські солісти“», в 2008 р. вийшов перший диск серії «З романтичних часів».

У 2013 р. утворила новий власний проект АртеХатта: Творча майстерня Мирослави Которович — Камерний ансамбль «АртеХатта».

Нагадаємо, проект «Камертон» започаткований «Кабінетом молодого автора Національної спілки письменників України» спільно з Міжнародним благодійним культурно-науковим родинним фондом імені М.В. Лисенка під патронатом літературного агента із Флориди (США) Єлизавети Соломатіної.

Він створений для виявлення і підтримки молодих українських авторів. Найкращі поезії звучатимуть під час музичних концертів у виконанні молодих авторів на сцені камінної зали Будинку письменників НСПУ упродовж 2020 року.

Юлія Бережко-Камінська, секретар НСПУ по роботі з молоддю

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я