До Дня української писемності та мови в Кам’янському фаховому медичному коледжі відбулася презентація збірника диктантів «Січеславщина: на варті слова»

0
126

Відкритий захід провела викладачка, письменниця, членкиня Національної спілки письменників України Євгенія Яворська.

Запрошена гостя – Марія Дружко, письменниця, видавчиня, членкиня Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, співзасновниця видавництва «Дружко».

Збірник диктантів, створений за ініціативи ДОО НСПУ та Дніпровської обласної ради, було презентовано перед студентами та викладачами коледжу. Насамперед книжка цікава тим, що на її сторінках можна знайти уривки творів письменників, чиї імена напряму пов’язані з нашою областю: від Дмитра Яворницького та Олеся Гончара до молодих авторів сьогодення. Пані Євгенія та Марія виступили співавторками та упорядницями збірника.

Але справжнім апогеєм заходу стало спілкування з Марією Дружко, яка презентувала свій роман «Полювання на тура». Це велике літературне полотно, написане в жанрі етно-фентезі, котре охоплює три історичні епохи – княжі часи, радянський період та сьогодення. Події роману розгортаються на берегах річки Прип’яті та пов’язані із трагедією на Чорнобильській атомній електростанції. Марія змалювала життя у незвичайному молодому місті, адже всі його жителі – молоді співробітники атомної станції. Оповідь письменниці не залишила байдужим жодного учасника заходу, адже саме таке живе спілкування створює той зв’язок, що краще за будь-які засоби забезпечує єднання та допомагає молоді усвідомити себе справжньою частиною української нації.

Логічним завершенням заходу стало написання етнографічного диктанту «Рідний краєвид» авторства Марії Дружко.

Такі заняття збагачують духовний світ студентів, розширюють їхні уявлення про світ, плекають у них почуття єдності та патріотизму.

Пресслужба ДОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я