Хто вигадав слово «мрія» і чому Тарас Шевченко його не знав: пояснення мовознавця

0
679

Насправді це слово з’явилося відносно недавно, його вигадав український письменник.

Слово «мрія» для сучасної української мови уже не дивина – його всі знають і дуже активно використовують у мовленні. Проте не всім відомо, що воно насправді має не дуже довгу історію використання, адже, порівняно з багатьма іншими словами, воно з’явилося відносно недавно.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці розповів історію виникнення цього слова.

«Напевно, всі люди люблять мріяти. Але не всі знають, що слово «мрія» у нашій мові з’явилося не так давно. Хто б міг подумати, Тарас Шевченко не знав такого слова. Воно увійшло в нашу мову після його смерті», – зазначив мовознавець.

Придумав це слово український письменник Михайло Старицький, автор кіноп’єси, за якою було знято знаменитий кінофільм «За двома зайцями».

«Він придумав це слово і використав у вірші, який присвятив матері Лесі Українки Олені Пчілці. Це був 1873 рік, майже 150 років тому. Новостворене слово «мрія» припало до душі письменниці і зазвучало у її поезіях. А потім його підхопили читачі, воно пішло в народ і потрапило до словників. Усі люблять мріяти, літати в небесах. То ж не дарма найбільший транспортний літак у світі названо словом «Мрія», – підсумував Авраменко.

Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів «Українська за 20 уроків» (2014), «100 експрес-уроків української» (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець Авраменко пояснив, що означає «скривитися як середа на п’ятницю». Історія цього фразеологізму сягає давнини і пов’язана з релігійними віруваннями та постом.

Автор: Альона Вороніна

glavred.net

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я