Мінкульт рекомендує знести три російські імперські пам’ятники у Полтаві

0

Міністерство культури та інформполітики рекомендує полтавській владі демонтувати три пам’ятники, які є «символами російської імперськості».

Відповідну рекомендацію озвучила експертна рада МКІП із питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму.

Йдеться про демонтаж об’єктів, встановлених у часи російської імперії та пов’язаних з «перемогою РФ у Полтавській битві 8 липня 1709 року над союзними військами України та Швеції»:

  • монумента (колони) Слави, встановленого на честь 100-річчя «перемоги російської армії Петра I»;
  • пам’ятника на місці відпочинку Петра, спорудженого у 1849 році на місці будинку козака Магденка, в якому після битви зупинявся російський цар;
  • пам’ятника славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну, встановленого у 1909 році на честь 200-річчя перемоги у Полтавській битві.

У Мінкульті наголошують, що російські імперські пам’ятники необхідно прибрати з публічного простору, тому що:

«Вони є воєнними імперськими символами, які меморіалізують перемогу росії над Україною та її союзником Швецією, покликані підкреслювати колоніальний, залежний стан України, уславлювати російську армію, і продовжують закріплювати російське бачення української історії».

Натомість місцевій владі Полтави радять передати до музею ті демонтовані пам’ятні об’єкти, які мають культурну цінність.

У Мінкульті пояснюють необхідність демонтажу пам’ятників тим, що в умовах повномасштабної війни ворог використовує їх, серед іншого, як «аргументи» для заперечення існування української нації і держави. Натомість росіяни просувають тезу про «один народ» та намагаються запровадити так званий «русский мир» як ідеологію, наголошують у відомстві.

Також існування у публічному просторі російських імперських пам’ятників «демонструють вищість російської культури, підкреслюючи другорядність української».

«Думаю, що ці рекомендації допоможуть у дискусії щодо присутності у публічному просторі Полтави об’єктів, які є імперськими символами росії. Нагадаю, що рішення мають ухвалювати місцеві органи влади», – резюмував у підсумку міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Діана Кречетова

Фото — Глава МКІП Олександр Ткаченко. Фото: Мінкульт

life.pravda.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я