Мої думки: на Львівщині презентували збірку Героя України Тараса Матвіїва

0

Книгу видали посмертно. Це лірика воїна, про яку батьки дізналися вже після втрати сина.

Журналістка «Еспресо.Захід» відвідала презентацію.

На Львівщині у Кохавинському монастирі презентували книгу Героя України Тараса Матвіїва. Це лірична збірка віршів воїна, про яку батьки дізналися вже після втрати сина. Мама Валентина розповідає, коли отримала звістку про втрату сина, захотілося переглянути зелену папку у кімнаті. Там була лірика, про яку Валентина Матвіїв не здогадувалася.

«Ми знали, що він має чудові здібності, насамперед як журналіст і оратор, – каже Валентина Матвіїів. – Він писав чудові публіцистичні статті. Крім того, вів блог у Львівській мануфактурі новин. Завжди його статті там мали резонанс. Але те, що він пише такі тонкі ліричні речі, ми не знали. Коли я почала листок за листком розглядати ці твори, у мене були змішані почуття: болю, радості і здивування. Ми не уявляли, що він пише прекрасні вірші».

Батьки не одразу вирішили видавати записи Тараса. Але згодом серед паперів знайшли листок із мріями. Перемога у війні, український Крим і Донбас – була першою і заповітною. Продовжують втілювати її товариші Тараса на фронті. Батьки взялися за друге бажання і презентували збірку читачам.

«Там усе: про кохання, про сенс життя, стосунки з Богом, про пошуки мети та любов до України, – розповідає мама Героя. – Там навіть є такі глобальні теми, яким має бути українець та патріот. Це не можливо збагнути — наскільки ця людина мала широчезне коло інтересів, думок, поглядів. Я думаю, що кожен, хто відкриє цю книжку для себе, знайде саме те, що він шукає, і відповіді на свої питання. Тому що Тарас був дуже різноплановим та багатогранним».

Наразі вийшла перша частина записів Тараса Матвіїва. Втім батьки вже працюють над укладанням другої прозової частини, де будуть нариси, памфлети та публіцистичні тексти. У цих двох томах відображено все його життя.

«Він був великим життєлюбом та оптимістом, – додає Валентина Матвіїв. – І справді він був Сином Божим, воїном-християнином. Це рідкість у наш час, і я б хотіла це підкреслити. Коли він ішов на війну, попросив, щоб я написала 90 псалом своєю рукою. Так і загинув із ним, папірець був у його однострої. Тобто Тарас до кінця залишився з Господом. У своїх текстах він усюди уповає на Бога. Це хотів донести до людства, до своїх земляків, до українців».

  • Нагадаємо,  10 липня минуло два роки, як Тарас Матвіїв загинув на Сході, рятуючи побратимів. 
  • На Львівщині відбувся вечір пам’яті Героя України Тараса Матвіїва.
  • Тарас Матвіїів загинув на Сході, захищаючи Батьківщину. Хлопець обороняв Україну у складі 24-ї «королівської» бригади. Смерть спіткала Тараса, коли він рятував побратимів біля села Троїцьке, що на Луганщині. Поблизу пролетіла і розірвалася ворожа міна. Вижити шансів не було.
  • Протягом року в місті учасники російсько-української війни, представники патріотичних організацій Львова, Жидачева та Дрогобича заснували військову школу імені Героя України Тараса Матвіїва. Також перейменували шкільний бульвар на честь Героя. А 27 листопада у Жидачеві відбулося  встановлення, освячення та відкриття меморіальної дошки Герою України Тарасу Матвіїву.
  • У Жидачеві посадили дерево пам’яті Героя України Тараса Матвіїва.
  • А у Львові відкрили пам’ятну дошку Герою України Тарасу Матвіїву.
  • Тарас Матвіїв став номінантом Премії Євромайдан SOS, яка вручається за особливий внесок у розвиток волонтерського руху в Україні «звичайним людям, які роблять надзвичайні речі».
  • 18 лютого День народження Героя України Тараса Матвіїва у Львові вшанували віршами.
  • 23 травня окупанти знищили пам’ятник Тарасу Матвіїву у Троїцькому на Луганщині, де загинув воїн.

zahid.espreso.tv

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я