На Рівненщині відбувся літературно-музичний захід «Два янголи літературної Волині»

0

У Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної  освіти, який є комунальним закладом РОР, провели літературно-музичний захід «Два янголи літературної Волині», присвячений уродинам визначних українських письменників Уласа Самчука та Лесі Українки. Нагадаємо, 22 лютого виповнилося 117 років від дня народження нашого земляка — письменника, журналіста, публіциста та редактора, автора роману «Марія», номінанта на здобуття Нобелівської премії Уласа Самчука. А 25 лютого відзначатимемо 151-у річницю від дня народження видатної Лесі Українки.

Літературну подію ініціювала Рівненська організація Національної спілки письменників України та її голова, керівниця КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Ірина Баковецька.

— Леся Українка та Улас Самчук — дві постаті, з якими ідентифікується Волинь як середовище української інтелігенції, національної думки та елітарного мистецтва слова. Нам важливо популяризувати наших відомих земляків, які внесли величезну лепту у розвиток української культури та популяризувати українське слово у світі, — зазначила Ірина Баковецька.

Присутніх також привітала ректор РОІПП, голова постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики Алла Черній.

— Хто, як не освітяни найпершими доносять до дітей та молоді історію вільного народу крізь призму його духовних надбань! Творчість Уласа Самчука та Лесі Українки є обов’язковими для формування свідомого громадянина України! – наголосила Алла Черній.

Під час заходу звучали виступи місцевих письменників. Концертні номери підготували вихованці мистецьких шкіл області. Зокрема, учні Рівненської дитячої музичної школи №2 та активісти ГО ЛІТЕКО вразили присутніх музично-театралізованими постановками.

ror.gov.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я