«Найкращий прогрес»: український паспорт опинився у топсписку найкращих паспортів світу

0

Лондонська консалтингова компанія «Henley & Partners» оприлюднила новий список найкращих паспортів світу. Індекс паспортів оновлено станом на початок 2022 року й український паспорт посів 35 місце за кількістю країн, які з ним можна відвідати без візи. 

Компанія складає списки з 2006 року, пише «Forbes.hu». «Henley & Partners» ранжує паспорти на основі того, наскільки легко можна подорожувати по країнам світу з цим документом. Ще один фактор – кількість країн, які можна відвідати без візи для власників паспорта.

Наприклад, із японським або сінгапурським паспортом можна подорожувати до 192 країн.

Дві країни, паспорти яких найшвидше «прогресують» – це Україна з 109 та Об’єднані Арабські Емірати зі 140 додатковими напрямками. За цей час США розширили свій список 56 новими країнами, Канада – 60, а Мексика – 61 новою країною.

Український закордонний паспорт знаходиться на 35 місці: безвізовий в’їзд для громадян України можливий до 141 країни.

Henley Passport Index Utlevel 2022 Q1

Список найкращих паспортів 2022 року наразі має такий вигляд:

192 країни: Японія, Сінгапур
190 країн: Німеччина, Південна Корея
189 країн: Фінляндія, Італія, Люксембург, Іспанія
188 країн: Австрія, Данія, Франція, Нідерланди, Швеція
187 країн: Ірландія, Португалія
186 країн: Бельгія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Великобританія, США
185 країн: Австралія, Канада, Чехія, Греція, Мальта
183 країни: Угорщина, Польща
182 країни: Литва, Словаччина
181 країна: Естонія, Латвія, Словенія

Слід, однак, зазначити, що індекс паспортів не враховує тимчасових обмежень, які встановлені через пандемію коронавірусу. За інформацією «CNN» поява варіанту Omicron наприкінці минулого року виявила розрив, що зростає, у міжнародній мобільності між багатими країнами та бідними. Йдеться про жорсткі обмеження, введені проти переважно африканських країн, які Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш описав як схожий на «апартеїд подорожей».

«CNN» додає, що загальний рівень свободи пересування у світі розширився. Однак, «цими новими свободами користуються в першу чергу Європа, Північна Америка та багатші азійські країни». Оскільки з паспортами, виданим у Афганістані, Іраку чи Сирії, без візи можна подорожувати лише в 30 країн.

Крім того, в аналізі «Henley & Partners» указані країни, які мають програми надання «золотих» віз та «золотих» паспортів. Так, за даними компанії, більше 60% країн-членів ЄС мають активні програми. «Найдорожче» коштує громадянство Австрії, щоб набути його та мати можливість вільно відвідувати 188 країн світу, необхідно інвестувати в економіку країни від 3 мільйонів євро. Інвестиції від 350 тисяч доларів допоможуть отримати «золотий паспорт» Чорногорії.

До речі, попри критику ЄС, Чорногорія ще рік видаватиме так звані «золоті паспорти» в обмін на інвестиції в проєкти у сфері туризму, переробної промисловості та сільського господарства.

InfoPost.Media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я