Поет Борис Кутовий презентував українським захисникам свою книжку

0

На передових позиціях у районі проведення операції Об’єднаних сил відбулася презентація поетичної збірки військового письменника і журналіста Бориса Кутового. Саме тут, на «нулі», першими вдячними читачами книги й відданими її шанувальниками стали люди у військових одностроях. Захід відбувся за підтримки командування Об’єднаних сил і за інформаційної підтримки газети Верховної Ради «Голос України».

Про це повідомляє armyinform.com.ua.

— Для мене честь і здійснення мрії презентувати книгу саме тут, на «нулі», серед хлопців, бойових побратимів, — сказав письменник Борис Кутовий у день презентації. — Сьогодні відбулась постановка за мотивами цієї поетичної збірки «Смерть поета». І нехай нікого не лякає назва, бо ця книга — про життя і любов.

За мотивами книги Бориса Кутового «Смерть поета» у районі бойових дій відбувсь і театралізований музичний виступ творчої групи відомих українських та грузинських акторів під керівництвом режисера-постановника Максима Добролюбова.

На імпровізовану сцену, від якої до ворожих позицій — кілька сотень метрів, вийшли виконавець головної ролі в кінострічці «Кіборги» Роман Ясиновський та артисти Грузинського державного театру імені Ахметелі Георгій Цхададзе і Нуца Топурія. Вони завітали до українських морських піхотинців безпосередньо на передову, аби підтримати моральний та психологічний стан бійців.

У виконанні Георгія Цхададзе і Нуци Топурія пролунали десять зворушливих пісень українською та грузинською мовами.

Ділячись враженнями від концерту, грузинський співак Георгій Цхададзе сказав:

— Україна та Грузія — дуже добрі друзі. Українські військові, які виконують тут, на передньому краї, свій обов’язок, — справжні солдати. Вони роблять велику роботу для наших країн. І це дуже важливо для нас — бути тут саме зараз.

Нуца Топурія також підтвердила, що пишається мужністю українських воїнів-захисників:

— Україна і Грузія мають схожі проблеми й однаково потерпають від російської збройної агресії, — сказала вона. — Я дуже рада бути тут сьогодні, і для мене цей день — найкращий.

Театралізовану композицію, що була презентована на передовій, поставив режисер київського Національного театру оперети Максим Добролюбов. Близько місяця українські та грузинські майстри готували свій виступ. Репетиції відбувалися в онлайн-режимі. За словами Максима Добролюбова, він задоволений спільною роботою, в яку вдалося привнести як елементи театралізованого дійства, де головну роль солдата, який пише листи своїй коханій, виконує Роман Ясиновський, так і проникливого душевного співу у виконанні Георгія Цхададзе та Нуци Топурія.

— 14 жовтня 2021 року Україна вшановуватиме своїх захисників і захисниць. Це особливий день не тільки для українського народу, а й для творчої спільноти не лише в Україні, а й у всьому світі. Для всіх нас український захисник — зразок мужності та любові до рідної землі, — сказав режисер-постановник Максим Добролюбов.

За словами українських морпіхів, презентоване артистами України та Грузії музично-театралізоване дійство подарувало їм заряд оптимізму та віри в перемогу.

— Презентація книги Бориса Кутового, вистава за мотивами його поезій та концерт справили на мене настільки сильне враження, що одразу після завершення цього дійства я зателефонував своїй дружині і сказав, що кохаю її! — поділився позитивними емоціями морський піхотинець Володимир.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я