Спілка поляків міста Бучі представить у Кракові книжку про відомого бучанця – поляка Вітольда Камінського

0
976

2 липня о 16:00 в Кракові у Воєводській публічній бібліотеці відбудеться презентація книжки «Вітольд Камінський: той, хто залишив море й обрав кохання» (автори: Тетяна Пельчарська, Анна Самборська, Лариса Георгінова, Олена Плаксіна).

Спілка поляків у місті Буча, представники якої зараз перебувають у Польщі через війну в Україні, разом з Анною Самборською (США), яка є не тільки співавтором книги, а й правнучкою видатного лікаря Вітольда Камінського, представлять історично-дослідницький проект, аби вшанувати пам’ять гідного сина польського народу, видатного українського лікаря-гідротерапевта Вітольда Камінського, який жив і працював у Києві та в Бучі.

Книга про життя і діяльність Вітольда Камінського вийшла друком в Україні. У серпні 2021 року в місті Бучі Київської області з успіхом відбулося декілька міжнародних заходів, присвячених 160-річчю від дня народження Вітольда Камінського (1861–1931), зокрема, і презентація згаданої книги. 

Завдяки унікальним архівним документам маємо достовірні відомості, що Вітольд Камінський походив зі стародавнього польського шляхетського роду, який належав до герба Лук і бере свій початок із XVII століття. Він є автором книги «Друг здравия» (1906 рік), був членом Польського медичного товариства міста Києва, власними благодійними пожертвами підтримував діяльність освітніх неприбуткових організацій польського спрямування, зокрема, «Pоlsky Komitet Wykonawczy na Rusi», газету «Dzennik Kijowski», просвітницьку організацію «MaCierz» та ін. 

Знаменною подією 2022 року є відзначення 155-річчя з дня заснування Польського гімнастичного товариства «Сокіл». Саме Вітольд Камінський, будучи не тільки видатним лікарем, але й видатним гімнастом того часу, став ініціатором і першим головою Польського гімнастичного товариства «Сокіл» у місті Києві, яке розпочало свою діяльність у 1906 році і стало родоначальником київського футболу. 

Молодший син лікаря Камінського – Вітольд – потрапив до Польщі під час Першої світової війни. Став офіцером польської армії. Був одружений на Регіні Глебович (Regina Hlebowiczowna), яка походила з аристократичного роду Литви. Їхня донька Барбара (онука лікаря Камінського) працювала у Варшаві у провідній редакції. Написала книжку своїх спогадів «Поки ще пам’ятаю», що вийшла у Польщі польською мовою у 2017 році. Барбара Вітольдівна – мати Анни Самборської — живе у Варшаві, одружена з відомим польським архітектором, який керував реставраційними роботами Королівського замку у Варшаві.

Сама Анна Самборська, будучи професійним музикантом, є автором і популярного роману, що вийшов у Польщі в 2020 році. На презентації Анна Самборська виконає арію з опери, яку присвячує місту-герою Бучі.

Автором ідеї та концепції книги «Вітольд Камінський: той хто залишив море й обрав кохання» стала ірпінська краєзнавиця Олена Плаксіна, яка й об’єднала всіх в один проект. Вихід книжки став можливим завдяки фінансовій підтримці Бучанської міської ради та Спілки поляків у місті Бучі та великої роботи, проведеної її засновницею Ларисою Георгіновою.

Представить видання у Кракові українська поетеса Юлія Бережко-Камінська.

Адреса: Kraków, Rajska 1.

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я