Суд у США постановив, що твори, створені ШІ, не можуть бути захищені авторським правом

0

Витвір мистецтва, створений штучним інтелектом без участі людини, не може бути захищений авторським правом відповідно до законодавства США. Таке рішення ухвалив суд США у Вашингтоні, округ Колумбія.

«Лише твори, автори яких є людьми, можуть отримати авторські права», — заявила окружна суддя США Беріл Говелл.

Бюро авторських прав США заявило, що «вважає, що суд дійшов правильного висновку». Бюро авторських прав також відхилило пропозицію художника щодо авторських прав на зображення, створені за допомогою системи штучного інтелекту Midjourney, попри те, що художник стверджував, що система ШІ була лише частиною творчого процесу зі створення ілюстрації.

Також є кілька позовів щодо використання творів, захищених авторським правом, для навчання генеративного ШІ без дозволу.

За даними The Atlantic, мовна модель LLaMA від Meta AI використовує для навчання уривки творів Джеймса Паттерсона, Стівена Кінга, Джорджа Сондерса, Зеді Сміт і Джуно Діаса. Письменник і журналіст Алекс Рейснер виявив понад 170 000 книжок у базі даних ШІ Books3.

З 170 000 найменувань приблизно одна третина є художньою літературою, а дві третини — нонфікшн. У базі є книжки як великих, так і малих видавництв. Зокрема, понад 30 000 назв видавництва Penguin Random House і його підрозділів, 14 000 – HarperCollins, 7000 – Macmillan, 1800 – Oxford University Press і 600 – Verso. Серед використаних для навчання ШІ книжок журналістів знайшов щонайменше 9 книжок Харукі Муракамі, 7 Джонатана Франзена та 33 Маргарет Етвуд.

Як повідомлялося, з Amazon видаляють книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників. Раніше розробники штучного інтелекту у США зобов’язалися позначати згенерований ШІ контент.

Джерела: AtlanticReuters

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я